WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

23 kwiecień 2009 - 29 kwiecień 2009, wydanie nr 42
poprzednie wydanie

   [29-04-2009 / nr art. 4243]

W dzisiejszym numerze Gazety Współczesnej na stronie 18 zamieszczone zostało obszerne ogłoszenie syndyka masy upadłościowej Centrum Sportowo-Rekreacyjnego "Piękna Góra" o sprzedaży tegoż przedsiębiorstwa. Zainteresowani mogą składać pisemne oferty do 21 maja. Tego dnia w kancelarii notarialnej o godzinie 15 nastąpi ich otwarcie. Najkorzystniejsza oferta wybrana zostanie następnego dnia w Sądzie Rejonowym w Olsztynie na jawnym posiedzeniu z udziałem sędziego-komisarza i syndyka.

Ogłoszenie o sprzedaży ukaże się też w Gazecie Wyborczej.

   [29-04-2009 / nr art. 4242]

4 lipca 2009 przypada 20 rocznica pierwszego posiedzenia odrodzonego Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Kancelaria Senatu zaprasza wszystkich młodych ludzi urodzonych 4 lipca 1989 do złożenia wizyty w Senacie RP w dniu jego "urodzin". Impreza ma charakter jednorazowy i przebiegnie w niepowtarzalnej atmosferze dzięki wielu atrakcjom zapewnionym przez organizatorów Zjazdu. Kancelaria Senatu uruchamia specjalny system rejestracji uczestników imprezy (dostępny TUTAJ). Dane osobowe będą wykorzystane wyłącznie w celu wyłonienia rówieśników Senatu RP, którzy odwiedzą go podczas Zjazdu i zostaną usunięte z bazy danych po 4 lipca 2009.

witryna edukacyjna kancelarii senatu

   [29-04-2009 / nr art. 4241]

Wczorajszy mecz juniorów młodszych rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w pierwszych minutach gry Rominta straciła bramkę. Gołdapianie wyrównali około 30 minuty po bramce Saładonisa. W drugiej połowie prowadzenie gospodarzom dał Ołów, który wszedł w pole karne i uderzył obok bramkarza. Niestety Mazur w późniejszych minutach strzelił dwie bramki i Rominta odniosła drugą porażkę z rzędu.

W.R. - www.rominta.goldap.net

   [29-04-2009 / nr art. 4240]

     

     

   


   [28-04-2009 / nr art. 4239]

LO.GOLDAP.NET: Pożegnaliśmy maturzystów!

Piątek upłynął pod znakiem rozstania. O godzinie 14 nastąpił koniec roku szkolnego klas trzecich.

   [28-04-2009 / nr art. 4238]

Do dużego pożaru doszło wczoraj w Grodzisku gm. Banie Mazurskie. Palił sie budynek usługowo-mieszkalny. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o 14.30. Na miejscu od razu zjawili się miejscowi ochotnicy, po kilku minutach dołączyli do nich strażacy z OSP w Baniach Mazurskich. Na końcu dotarły 2 zastępy z PSP w Gołdapi.

- Stało się to, o czym często słyszymy, że może się zdarzyć. - mówi Lech Olszewski, dowódca JRG PSP w Gołdapi. - W chwili otrzymania zgłoszenia wszystkie nasze zastępy strażaków zajęte były gaszeniem traw. Zanim dojechały do Grodziska, musiało upłynął sporo czasu.

Łącznie w akcji brało udział 21 strażaków. Spaleniu uległ dach i więźba dachowa, ocieplenie budynku oraz sufit z płyt kartonowo-gipsowych. Straty oszacowane zostały na 50 tysięcy złotych. Udał sie uratować wyposażenie sklepu i mieszkania. Na miejscu obecna była policja i pogotowie energetyczne.

- Bardzo dobrze w akcji spisali się strażacy z OSP w Baniach Mazurskich. - chwali ochotników Lech Olszewski. - Weszli w aparatach powietrznych do środka i tam polewali palącą się konstrukcje. Tym sposobem znacznie zminimalizowali straty.

   

   

   

   [28-04-2009 / nr art. 4237]

Do groźnego wypadku doszło dziś w południe w jednym z budynków gospodarczych przy ulicy Wolności w Gołdapi. Podczas przekładania arkuszy płyt wiórowych jeden z pracujących najprawdopodbniej potknął się i upadł uderzając głową o posadzkę, dodatkowo został uderzony też płytą. Poszkodowany doznał obrażeń głowy, został przez pogotowie odwieziony do szpitala. Na miejscu obecna była też straż pożarna i policja.

   [28-04-2009 / nr art. 4236]

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miało miejsce w Kamieniu Pomorskim, wojewoda warmińsko-mazurski polecił dokonanie wnikliwego sprawdzenia stanu bezpieczeństwa p. poż. oraz dostępności dróg ewakuacji w budynkach na terenie administrowanym przez dany samorząd. W związku z tym 29 kwietnia (środa) odbędzie się spotkanie w Urzędzie Miejskim, podczas którego poruszone będą następujące tematy:

 • w jakim stopniu dokonano kontroli na terenie gminy i jakie są wnioski z nich płynące
 • czy przeprowadzane są kontrole okresowe wymagane prawem (ogrzewanie piecowe, przeglądy kominiarskie, instalacje gazowe, instalacje elektryczne)
 • czy istnieją budynki o podobnej konstrukcji jak w Kamieniu Pomorskim, zawierające płyty drewnopochodne uzupełniane watą i styropianem
 • jakie są możliwości dojazdu wozów strażackich do budynków; jak rozwiązać problem blokowania przez parkingi samochodowe tych dojazdów
 • na jakim etapie jest rozpoznanie środowiskowe rodzin patologicznych stwarzających zagrożenie pożarowe
 • jak rozwiązać problem mieszkańców bloku przy ul. armii Krajowej 14, dotkniętych pożarem i skomplikowaną sytuacją współmieszkańców

W spotkaniu wezmą udział miedzy innymi przedstawiciele straży pożarnej, policji, straży miejskiej, nadzoru budowlanego, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, ADM oraz Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

   [27-04-2009 / nr art. 4235]

     

     

     

   [27-04-2009 / nr art. 4234]

 • 1 maja, godzina 10.00, boisko ORLIK
  IV Turniej Mini piłki Nożnej Gołdapskich Zakładów Pracy o Puchar Prezesa MKS Rominta Gołdap - mecze eliminacyjne
 • 2 maja, godzina 11.00, boisko ORLIK
  IV Turniej Mini piłki Nożnej Gołdapskich Zakładów Pracy o Puchar Prezesa MKS Rominta Gołdap - finał turnieju
 • 2 maja, godzina 13.00, stadion OSiR
  mecz piłki nożnej trampkarzy MKS Rominta Gołdap - SKS Pojezierze Prostki

   [27-04-2009 / nr art. 4233]

Burmistrz Marek Miros serdecznie zaprasza do udziału w gołdapskich obchodach Święta Konstytucji 3 Maja. Program obchodów jest następujący:

 • 12.00 msza święta w intencji Ojczyzny w konkatedrze NMP Matki Kościoła
 • 13.15 uroczystość złożenia wieńców pod Pomnikiem Niepodległości w parku na Placu Zwycięstwa.

   [27-04-2009 / nr art. 4232]

21 kwietnia na przejściu granicznym w Gołdapi funkcjonariusz dokonujący odprawy zauważył w kontrolowanym pojeździe nietypowe, plastikowe fiolki. Po szczegółowej kontroli służby celnej okazało się, że podróżny przewozi amunicję myśliwską. 38 letni kierowca przyznał, że myślistwo to jego hobby. Po sporządzeniu dokumentacji sprawę przekazano do Prokuratury Rejonowej w Olecku.

   [27-04-2009 / nr art. 4231]

GOŁDAP. Między 18 a 22 kwietnia nieznany sprawca skradł na ul. Ustronie czerwony motocykl Jawa 175. Poszkodowany wycenił swoje straty na 2000zł.


GOŁDAP. 25 kwietnia około godziny 1.30 policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Armii Krajowej Opla Astrę. 22-letni kierujący Emil D. miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, samochód został odholownay na parking w Jabramowie.


GOŁDAP-NIEDRZWICA. 25 kwietnia kilka minut przed godziną 3 patrol policji usiłował zatrzymać do kontroli VW Golfa. Jego kierowca zignorował sygnały policji i przyspieszył. Niestety, jego szarża zakończyła się w przydrożnym w rowie. Autem podróżowało 5 osób, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcą okazał się 32-letni Edward M. Był pijany, miał 1,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo, jak ustalili policjanci, miał orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za spowodowanie kolizji kierowca został na miejscu rozliczony mandatem karny, za złamanie zakazu i jazdę po alkoholu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.


GRABOWO-MARCINOWO. 26 kwietnia jadąca z Grabowa 44-letnia Teresa T. zjechała prowadzonym przez siebie Audi 80 do rowu, jednocześnie dachując. W wyniku wypadku kobieta poniosła śmierć na miejscu. Śledztwo pod nadzorem prokuratury prowadzi KPP w Gołdapi.

   [27-04-2009 / nr art. 4230]

Bobry drwią sobie z nas wszystkich. Do białej gorączki doprowadzają rolników w podgołdapskich miejscowościach. Budując tamy na rzece, podtapiają pola i niszczą uprawy. Demolują też stawy hodowlane. Tragicznie wygląda również sytuacja drzew nad Jeziorem Gołdapskim pomiędzy rybakówką a wojskową plażą. Prawie wszystkie są ponadgryzane, wiele już zostało ściętych. Zwierzęta nie oszczędzają niczego, ścięły także kilka świerków posadzonych przy hangarze PZW. Czy w tym roku bobry zniszczą wszystkie pozostałe drzewa z tej strony jeziora? A może warto wystąpić do ministerstwa o zgodę na ich odstrzał? Bobry są bowiem pod ochroną.

Co państwo o tym myślą? Zapraszam do dyskusji na forum.

     

     

   [27-04-2009 / nr art. 4229]

W sobotę drużyna OKS-u dała Romincie (szczególnie w I połowie) solidną lekcję futbolu. Przewaga olsztynian nie ulegała wątpliwości. Akcje były prowadzone na dużej szybkości, z dużym procentem dokładności zagrań. Po pierwszej połowie można było odnieść wrażenie, że gołdapianie byli na boisku tylko po to aby być. W drugiej połowie mogliśmy zobaczyć już całkiem inną drużynę. Rominta podjęła walkę co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Około 60 minuty Brzeziński wychodząc sam na sam z bramkarzem został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Śmigiel i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Po kilku minutach padł kolejny gol. Damian Ołów mijając dwóch zawodników wszedł w pole karne i strzałem w długi róg strzelił drugiego gola.

Po meczu trener juniorów Krzysztof Zaręba powiedział:
Mecz z zespołem OKS Olsztyn jest ciężki do ocenienia. Pierwszej połowy chyba nie ma w ogóle co opisywać, bo dla moich chłopaków było "za szybko, za dokładnie, za mocno" i skończyło się wynikiem 0:8. W przerwie padło kilka męskich zdań i - podobnie jak tydzień wcześniej na meczu w Ełku - drużyna przeżyła metamorfozę i zaczęła grać o niebo lepiej. Fakt pozostaje faktem, że nasza drużyna drugą połowę wygrała 2:1. Myślę, że problem z pokonaniem olsztynian miałyby zespoły seniorskie, na pewno z A klasy czy ligi okręgowej. Nasza drużyna pierwszą połowę po prostu przestała, praktycznie statystując przy przeciwnikach. Ale jak ktoś nie oglądałby pierwszej połowy i wszedłby na drugą, to pewnie powiedziałby, że grają dwie równorzędne drużyny. Moi chłopcy w drugiej połowie naprawdę pokazali wolę walki i zostawili na boisku dużo zdrowia.


We wtorek na stadionie w Gołdapi juniorzy młodsi rozegrają zaległe spotkanie z Mazurem Ełk. Początek spotkania o godzinie 17.

W.R. - www.rominta.goldap.net

   [27-04-2009 / nr art. 4228]

GOLDAP.PL: W Szwecji o rozwoju gmin

Delegacja Związku Miast Polskich m.in. razem burmistrzem Markiem Mirosem, przewodniczącym Rady Miejskiej Gołdapi Remigiuszem Karpińskim i prezydentem Poznania Ryszardem Grobelnym na czele, wzięła udział w XXIV Zgromadzeniu Ogólnym Rady Gmin i Regionów Europy (CEMR), które tym razem odbyło się w szwedzkim Malmo.

   [26-04-2009 / nr art. 4227]

Dyrekcja Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego informuje, że w dniach od 1 do 3 maja kompleks będzie czynny w godzinach od 6 do 22.

   [26-04-2009 / nr art. 4226]

W okresie od 13 do 19 kwietnia na granicy straż graniczna odprawiła łącznie 3149 osób i 1976 pojazdów. Funcjonariusze stwierdzili 5 przypadków naruszeń przepisów prawa o ruchu drogowym w zakresie nieprawidłowości dot. stanów technicznych pojazdów, które skutkowały niedopuszczeniem do przekroczenia granicy państwa. SG nałożyła w tym okresie 3 mandaty karnych za popełnione wykroczenia.

   [26-04-2009 / nr art. 4225]

Sonda
Czy w najbliższe święta wywiesisz flagę?
TAK
NIE
nie wiem

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Obchodzony jest co roku, 2 maja. Święto to ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień Flagi ustanowił Sejm w dniu 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

Pamiętajmy o tym święcie. Niech na każdym domu, każdym balkonie będzie tego dnia powiewała biało-czerwona flaga. Do 2 maja zostało jeszcze kilka dni. Jeśli ktoś nie posiada flagi, można do tego ją zakupić w gołdapskich sklepach lub przez internet. Pokażmy wszyscy 2 maja, że jesteśmy prawdziwymi Polakami i patriotami!

   [26-04-2009 / nr art. 4224]

GOLDAP.PL: Parkowe łamigłówki

Już po raz szósty w siedzibie Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej w Żytkiejmach odbył się konkurs wiedzy dla uczniów klas I-III szkół podstawowych pt. "Łamigłówki przyrodnicze". Zadaniem uczestników było wykazanie się wiedzą na temat polskiej przyrody oraz jej ochrony.

   [24-04-2009 / nr art. 4223]

5 i 6-ciolatki ze szkoły podstawowej nr 3 pod opieką Urszuli Masiulaniec i Iwony Poredy przygotowały przedstawienie słowno-muzyczne pt. "Matematyka piosenką i wierszem pisana". We wtorek zaprezentowały je w przedszkolu samorządowym przed 3 i 4-latkami.

- Wcześniej dzieci występowały przed klasami 0-3 w naszej szkole oraz przed swoimi rodzicami. - mówi Iwona Poreda.

W słowach śpiewanych piosenek zawarte były proste działania matematyczne (np. że "dwa plus dwa równa się cztery"), w wierszach i wyliczankach wymieniane były kolejne liczby w zakresie do 10. Przypominało to nieco "Ulicę Sezamkową", tak lubianą przez maluchy. Przedszkolaki bardzo dobrze przyjęły przedstawienie i z uwagą je wysłuchały. Tylko nieliczne się wierciły i zajmowały się czymś innym.

   

   

   

   [24-04-2009 / nr art. 4222]

28 kwietnia (wtorek) o godz. 11.30 w sali nr 2 Starostwa Powiatowego w Gołdapi odbędzie się XXVIII Sesja Rady Powiatu. Przewidziano następujący porządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji
 2. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji
 3. Informacja przewodniczącego rady z prac rady w okresie międzysesyjnym
 4. Informacja starosty z działalności zarządu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu
 5. Zapytanie i interpelacje radnych
 6. Wnioski i oświadczenia radnych
 7. Wnioski i opinie komisji stałych rady
 8. Informacja z działalności w 2008 roku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Gołdapi oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Gołdapi.
 9. Funkcjonowanie szkół i placówek oświatowych w powiecie gołdapskim w 2008 roku - stan jednostek, potrzeby i założenia działania.
 10. Podjęcie uchwał w sprawach:
  • zatwierdzenia projektu "MAM SZANSĘ", na realizację którego powiat gołdapski otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 141.145,51zł. w ramach Priorytetu IX rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolenia zawodowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki
  • zatwierdzenia projektu "Edukacja Przedporodowa - Szkoła Rodzenia" na realizację którego powiat gołdapski otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w kwocie 49.993zł. w ramach Priorytetu IX rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na terenach wiejskich Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki,
  • wyrażenia zgody na przyjęcie do powiatowego zasobu nieruchomości niezabudowanej działki Skarbu Państwa oznaczonej numerem geodezyjnym 1211 o powierzchni 0,5657ha, położonej w Gołdapi przy ul. Wojska Polskiego
  • planu sieci publicznych szkół ponadgimnazjalnych i szkół specjalnych w powiecie gołdapskim
  • zmian budżetu powiatu na 2009 rok
 11. Odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski radnych.
 12. Odpowiedzi na zgłoszone wnioski komisji stałych rady.
 13. Sprawy różne.
 14. Zamknięcie obrad.

   [24-04-2009 / nr art. 4221]

Już w maju rozpoczną się prace budowlane na części drogi powiatowej nr 1879N w Grabowie. Przebudowany zostanie odcinek od drogi wojewódzkiej nr 650 do skrzyżowania dróg Pogorzel - Dunajek. Prace budowlane obejmą przebudowę oraz poszerzenie jezdni do szerokości 6m, budowę zatoki autobusowej oraz przebudowę w/w skrzyżowania. Starostwo podpisało już odpowiednie umowy na wykonanie robót oraz nadzór inwestorski.

Część prac w ramach tego projektu została już wykonana w latach poprzednich. Wybudowany został chodnik pieszo-rowerowy, powstała jedna zatoka autobusowa oraz wycięto zadrzewienie wzdłuż całego odcinka drogi. Większość prac sfinansowana została z własnych środków powiatu.

Realizacja projektu potrwa do sierpnia 2009. Koszt przebudowy drogi wyniesie prawie 420 tysięcy złotych, z czego 50% sfinansuje budżet państwa. Droga jest remontowana w ramach "Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011".

powiatgoldap.home.pl

   [24-04-2009 / nr art. 4220]

W środę Rominta Gołdap wybrała się do Kętrzyna na zaległy mecz z 18 kolejki z tamtejszą drużyną. Niestety, nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu piłkarzy z Gołdapi. Od początku to gospodarze przystąpili do ataków, zaś w grze obronnej Rominty było widać sporo chaosu. Strategia Granicy Ketrzyn przyniosła efekt 20 minucie, zespół gospodarzy strzelił pierwszą bramkę. Kilka minut potem mógł wyrównać Dawid Karniłowicz, ale strzelając 5 metrów trafił prosto w bramkarza. Druga połowa meczu zaczęła się równie źle jak pierwsza. Po błędach źle ustawionej obrony piłkarz Granicy z łatwością skierował piłkę do bramki Kamila Wołosa. Po tym golu nasi obudzili się i gra się wyrównała. Niestety, w końcówce meczu kętrzynianie ponownie strzelili gola. Ostatecznie Granica wygrałą z Rominta3:0.

Kolejne spotkanie nasz zespół zagra w Nidzicy z tamtejszym Startem. Mecz odbędzie się 3 maja o godzinie 16. Zaplanowany na jutro mecz z Mazurem Ełk został odwołany.

W.R. - www.rominta.goldap.net

   [24-04-2009 / nr art. 4219]

W niedzielę o godzinie 11 w Zespole Szkół Zawodowych odbędzie się spotkanie poświęcone problemowi alkoholowemu w życiu nastolatków. Organizatorzy serdecznie zapraszają do przybycia rodziców uczniów ZSZ oraz innych zainteresowanych osób. Uczestnicy będą mogli porozmawiać miedzy innymi z policjantem Krzysztofem Zarębą i prawnikiem Barbarą Woźniak.

Organizatorem spotkania jest Mirosława Poniatowska, specjalistka terapii uzależnień i jednocześnie pedagog szkolny w ZSZ. Finansuje je Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

   [24-04-2009 / nr art. 4218]

Kurier Gołdapski, Nie-oficjalna strona Gim.1 & LO w Gołdapi (www.lo-goldap.prv.pl) oraz Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO zapraszają Państwa do udziału w plebiscycie "Super Nauczyciel 2009". Celem naszej akcji jest wyłonienie przez uczniów najlepszych belfrów powiatu gołdapskiego, w tym roku w czterech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja oraz placówki ponadgimnazjalne. Plebiscyt będzie pewnego rodzaju formą sprawdzenia nauczycieli, ale przede wszystkim dobrą zabawą zarówno dla nich, jak i uczniów. Belfer wytypowany przez swoich wychowanków otrzyma zasłużony tytuł "Super Nauczyciela 2009", co podniesie nie tylko jego autorytet, ale zapewni również ogromną satysfakcję szkole, że to właśnie w niej naucza ten najpopularniejszy pedagog w powiecie. Przy okazji będzie to dobra reklama placówki. Konkurs będzie miał uproszczoną formułę w odróżnieniu do roku ubiegłego. Można głosować na dowolną osobę, z dowolnej szkoły w powiecie za pomocą kuponu dołączonego do Kuriera Gołdapskiego lub za pośrednictwem strony internetowej www.plebiscyt.goldap.net. Na kupony czekamy do 29 maja do godz. 16 w redakcji przy Placu Zwycięstwa. Tego samego dnia zostanie też zablokowana możliwość głosowania przez Internet. Regulamin plebiscytu jest dostępny w redakcji Kuriera Gołdapskiego oraz TUTAJ (.pdf).

Na zwycięzcę oraz wybranych losowo trzech czytelników czekają nagrody. Warto więc zgłaszać nauczycieli nie tylko z Gołdapi, ale także szkół z gmin Banie Mazurskie oraz Dubeninki. W przyszłym tygodniu opublikujemy listę sponsorów plebiscytu. Zapraszamy do zabawy!

Przejdź do strony głosowania klikając TUTAJ

   [24-04-2009 / nr art. 4217]

   [23-04-2009 / nr art. 4216]

W związku z obowiązkami służbowymi posła Sławomira Rybickiego nie odbędzie się zaplanowane na jutro jego spotkanie z mieszkańcami Gołdapi. W zamian 3 maja (po oficjalnych uroczystościach 3-majowych) z mieszkańcami spotka się poseł i kandydat do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Lisek.

Jarosław Majstrowicz

   [23-04-2009 / nr art. 4215]

W sobotę 25 kwietnia o godzinie 8.30 w hali Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego odbędzie się IV Memoriał imienia Bernarda Zackiewicza w Tenisie Stołowym. Udział wezmą szkoły podstawowe (dziewczęta i chłopcy), szkoły ponadpodstawowe (dziewczęta i chłopcy) oraz weterani (powyżej 40 r oku życia). Turniejem głównym memoriału jest kategoria open. Najlepsi tenisiści otrzymają puchary i pamiątkowe dyplomy. Organizatorem jest Gołdapska Rada Sportu. Wpisowe: młodzież szkolna 5zł, pozostali 10zł.

   [23-04-2009 / nr art. 4214]

Już za rok Przedszkole Samorządowe będzie mogło przyjąć większą niż obecnie ilość dzieci. Nowe sale prawdopodobnie powstaną w miejscu obecnych trzech mieszkań.
W środę 15 kwietnia w Urzędzie Miejskim odbyło się pierwsze spotkanie burmistrza, pracowników urzędu i trzech rodzin mieszkających w budynku przedszkola. Omawiano możliwości i warunki ewentualnej zmiany przez nich mieszkań na inne.

Obecne przedszkole nie jest w stanie przyjąć wszystkich chętnych dzieci. Z tego powodu, podczas prac nad budżetem gminy na obecny rok, radni zdecydowali o przeznaczeniu miliona złotych na jego powiększenie. Określone zostały też dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Pierwszą możliwością było przeniesienie obecnie zamieszkujących w przedszkolu rodzin do innych mieszkań i adaptacja ich lokali na potrzeby przedszkola. Warunkami niezbędnymi było uzyskanie zgody na przyszłe użytkowanie pomieszczeń o wysokości 2,5 metra oraz zgoda lokatorów na to rozwiązanie. Drugim wyjściem było dobudowanie nowego skrzydła w stronę Zespołu Szkół Zawodowych. Oba rozwiązania zostały wstępnie wycenione na tę samą kwotę. Radni jednak skłaniali się ku pierwszemu rozwiązaniu. Od razu rozpoczęło się załatwianie odpowiednich pozwoleń.

- Kilka miesięcy temu złożyliśmy wniosek o pozwolenie na używanie 2,5 metrowych pomieszczeń - mówi burmistrz Marek Miros. - Zgodę taką otrzymaliśmy, jednak pod pewnymi warunkami. Trzeba będzie między innymi zmienić system klimatyzacji.

Kolejnym etapem jest uzyskanie zgody obecnych lokatorów przedszkola na przeniesienie ich do innych mieszkań. Urząd Miejski proponuje zakup trzech nowych mieszkań o porównywalnej powierzchni. Jako że są na to pieniądze, przeprowadzka mogłaby nastąpić przed końcem bieżącego roku. Przeprowadzenie operacji nie utrudniają też przepisy.

- Do zakupu lokali mieszkalnych i nieruchomości nie mają zastosowania przepisy ustawy o zamówieniach publicznych, więc nie ma obowiązku przeprowadzenia przetargu - uważa Barbara Woźniak, radca prawy Urzędu Miejskiego. - To umożliwia bardzo szybki zakup.

Lokatorzy po wysłuchaniu złożonej oferty zgodzili się z jej założeniami, jednak pod pewnymi warunkami.

- Wszystko zależy od tego, jakie będą to mieszkania i gdzie położone - mówi Barbara Nierwińska, jedna z lokatorek. - Nie mogą one być też o niższym standardzie niż obecnie posiadane. Trzy lata temu wyremontowaliśmy swój lokal i mamy między innymi nowe podłogi.

Z tymi słowami zgodzili się również pozostali zainteresowani. Pracownicy urzędu ustalili, że będzie możliwe przygotowanie na wynajem pomieszczeń o wyższym standardzie, z wykończeniem ich glazurą czy terakotą, jak to jest w obecnych mieszkaniach. Pojawił się jednak inny problem. Lokatorzy, zgodnie z podjętą wiele lat temu uchwałą Rady Miejskiej, nie mieli prawa dotychczas wykupić swoich mieszkań w przedszkolu na własność. Chcieliby więc, by po przeprowadzeniu się do nowych, zaliczono im ten "staż mieszkaniowy" do nowego i umożliwiono wykup mieszkania z 90-procentową bonifikatą. Zwracają też uwagę na to, że wprowadzając się w latach osiemdziesiątych do przedszkola, musieli wpłacić specjalne, bardzo wysokie kaucje.

- Nie dostaliśmy za darmo tych mieszkań - twierdzi Barbara Piszczek. - Wielu nauczycieli dostawało w tamtym czasie rzeczywiście mieszkania za darmo i mogli je potem wykupić za bezcen. Nam tej szansy nie dano.

Burmistrz jednak się na to nie zgodził na obecnym etapie.

- Podejrzewam, że Rada Miejska za 5 czy 8 lat pozwoli na wykup tych mieszkań, teraz każdy bałby się wziąć za to odpowiedzialność - twierdzi burmistrz. - Jeśli za pół roku kupilibyście te mieszkania za kilka procent wartości, to "mądrzy" kontrolerzy mogliby zarzucić, że np. Miros z Nierwińskim się dogadał i jedną czwartą z tego wziął, a ja nie chcę jednej czwartej - skwitował z ironią Marek Miros.

Lokatorzy zwracali też uwagę na wysokość czynszu za nowe mieszkania. Twierdzą bowiem, że ich obecne opłaty są bardzo wysokie. Urzędnicy nie mieli dla nich najlepszych wiadomości. Zgodnie z ustalonymi przez gminę stawkami w nowych lokalach o podwyższonym standardzie za metr kwadratowy będą płacić tyle samo. Wyjściem z sytuacji mogłoby być mniejsze mieszkanie. Z takiej możliwości najprawdopodobniej skorzysta jedna z rodzin. Pozostałe są zainteresowane zbliżona powierzchnią lokali do obecnie posiadanych.

Spotkanie zakończyło się po nieco ponad godzinie. Ustalono, że w najbliższych dniach kierownik infrastruktury i inwestycji komunalnych Urzędu Miejskiego Wiesław Swatek rozezna się w lokalnym rynku nieruchomości i przedstawi oferty mieszkań. Kolejne spotkanie z zainteresowanymi odbędzie się w ciągu najbliższych tygodni.

   [23-04-2009 / nr art. 4213]

Choć nie jest na środku chodnika, dziura ta może być niebezpieczna dla małych dzieci spacerujących ulicą Mazurską. Wiele do życzenia pozostawia też sam chodnik, na których zalega bardzo dużo piachu. Apelujemy do służb miejskich, by zrobiły porządek na tej ulicy.

   [23-04-2009 / nr art. 4212]

Kolejny raz w ostatnich miesiącach chuligani "zajęli się" znakiem B-36 (zakaz zatrzymywania się) postawionym na jednokierunkowym odcinku ulicy Partyzantów. Tym razem jednak jest szansa, że zdarzenie to zostało zarejestrowane okiem miejskiego monitoringu. Miejmy nadzieję, że policji uda się ustalić sprawcę i wyciągnąć surowe konsekwencje.

   [23-04-2009 / nr art. 4211]

Wczoraj i dziś do południa nieprzejezdna była ulica Partyzantów na odcinku od ul. Wolności do ul. Górnej. Trwały tam roboty ziemne. O ile samochody mogą już jeździć, to wykonawca nie pomyślał o pieszych. Zostawił na środku chodnika stertę trelinki, stawiając od strony ul. Wolności znak B-41 (zakaz ruchu pieszych). Od ul. Górnej takiego zakazu nie ma. A wystarczyłaby odrobina dobrej woli i ułożenie trelinki równo pod ogrodzeniem...

   [23-04-2009 / nr art. 4210]

Kierowcy, który jeździli w ostatnim czasie ulicą Wczasową próbują dociec, czym różni się jazda w kierunku jeziora od jazdy w kierunku miasta. W końcu to ta sama jezdnia, te same zakręty. Zarządca drogi chyba jednak znalazł jakieś znaczące różnice. Okazuje się bowiem, że Ci jadący nad jezioro mogą ul. Wczasową poruszać się z prędkością do 70km/h. W drodze powrotnej nie powinniśmy przekraczać 40km/h. Takie bowiem ograniczenia stoją na końcach tej ulicy. Tą dziwną sytuację zauważyli też policjanci. Sprawa zapewne będzie wkrótce wyjaśniana.

   [23-04-2009 / nr art. 4209]

17 maja w Restauracji Turystyczna odbędzie się I Turniej o Puchar Sklepu "Almark" w 3-5-8, popularną grę w karty. Początek zawodów o godzinie 10. Uczestnicy będą grać po dwie partie z losowanymi partnerami. Najlepszych dziewięciu graczy rozegra partię dodatkową, z których trzech zagra w wielkim finale. Zapisy w sklepie "Wędkarz" przy ul. Partyzantów. Wpisowe wynosi 10zł. Wymagany wiek uczestników 18 lat. Najlepsi karciarze otrzymają puchary, nagrody i dyplomy. Organizator - Gołdapska Rada Sportu - zapewnia bufet z napojami i przekąskami. Szczegółowe informacje otrzymać można pod numerem teleofnu 501-451-870.

   [23-04-2009 / nr art. 4208]

Starostwo informuje, iż 30 kwietnia urząd czynny będzie od godziny 7.30 do 15.30. W tym dniu pracować będzie jednak ograniczona liczba pracowników i nie wszystkie wydziały w pełni będą załatwiały zgłoszone sprawy. Dotyczy to w szczególności: Wydziału Komunikacji i Transportu, Wydziału Geodezji i Nieruchomości oraz Wydziału Budownictwa i Ochrony Środowiska.

serwis WWW starostwa powiatowego

   [23-04-2009 / nr art. 4207]

Taksówki z "TAXI 24h" poznać można
po żółtych oznaczeniach na drzwiach.
Czy w nocy da się zamówić taksówkę? Odpowiada Adam Anzelewicz, taksówkarz:

Część gołdapskich taksówkarzy widząc problem braku taksówek w nocy oraz w okresach świątecznych zawarła porozumienie, na mocy którego od 1 kwietnia można telefonicznie pod numerem 886-911-666 zamówić usługę o każdej porze dnia i nocy. Obecnie w porozumieniu uczestniczy dziewięciu taksówkarzy. Każda taksówka jest oznaczona na przednich drzwiach żółtym emblematem z numerem telefonu i dopiskiem "TAXI 24h". W nocy zawsze jeden z kolegów pełni dyżur pod telefonem. W momencie, gdy zachodzi potrzeba dołącza do niego druga osoba. Za nocne usługi pobierana jest normalna stawka, która waha się od 1,50 do 2 złotych za kilometr. Dyskutujemy obecnie nad ujednoliceniem tej stawki w ramach naszego porozumienia. Będzie ona wynosić prawdopodobnie właśnie 2 zł za kilometr. Co ważne, taksometr załączamy w momencie dotarcia pod wskazany adres, a nie w chwili odebrania telefonu, jak to niektórzy praktykują. Zaproszenie do współpracy, dla naszego dobra jak i dobra społeczeństwa, skierowaliśmy do pozostałych taksówkarzy, ale nie wykazują oni zainteresowania naszym porozumieniem.

   [23-04-2009 / nr art. 4206]

Andrzej Tobolski w ostrych słowach zaatakował burmistrza (na zdjęciu), a ten odpowiedział równie ciętą ripostą.
Nietypowe zakończenie miała ostatnia sesja Rady Miejskiej w piątek 17 kwietnia. W punkcie, w którym zabrać głos może każdy mieszkaniec, burmistrza oraz część radnych skrytykował Andrzej Tobolski, przedsiębiorca z Gołdapi. Oświadczył, że przez ostatnie miesiące zebrał wiele ciekawych informacji dotyczących spółki CSR "Piękna Góra". Zapewnia, że uzyskiwał je od wysoko postawionych osób, z którymi rozmawiał.

- Panie burmistrzu, wynika z nich, że wszystkie zarządy tej spółki, jej rada nadzorcza, jej prezesi, których tak naprawdę to pan nominował, działali wyłącznie realizując pańskie wizje - twierdził w swoim wystąpieniu Andrzej Tobolski. - Zmarnotrawiono tam kilkanaście milionów złotych, spółka upadła. Próbuje pan to teraz sprzedać za jakieś śmieszne pieniądze. Rok temu pojawił się mój serdeczny przyjaciel z Sopotu, który był zainteresowany jej zakupem. Skutecznie pan go zniechęcił do tego. To są fakty.

Gołdapianin skierował też pytania do skarbnik gminy Krystyny Trzasko. Pytał, czy z tytułu umieszczanych w mieście reklam gmina ma jakieś dochody. Jako przykład podał banery reklamowe Ośrodka Wypoczynkowego "Leśny Zakątek". Na to pytanie odpowiedział mu jednak przewodniczący RM Remigiusz Karpiński, pytając, czy sprawdził, do kogo należy dany teren, na którym jest umieszczona reklama. Wiele ulic bowiem jest we władaniu zarządu dróg powiatowych, wojewódzkich czy też krajowych. Andrzej Tobolski przyznał, że tego nie sprawdzał uznając, że jest to kompetencja skarbnik gminy. Przewodniczący nieco zirytowany zaistniałą sytuacją wyjaśnił gołdapianinowi, że jeśli ma jakieś konkretne sprawy, to powinien je przedstawić w sposób zwięzły, najlepiej w formie pisemnej. Następnie Andrzej Tobolski pytał, dlaczego gmina wydaje warunki zabudowy na duże lokale w miejscowości uzdrowiskowej, gdzie - jak twierdzi - przepisy stanowią, że powierzchnia handlowa nie może być wyższa niż 400 metrów kwadratowych.

- Zawiadomiłem Ministerstwo Zdrowia, które opiniuje takie warunki zabudowy - podkreśla Andrzej Tobolski. - Byłem też u dyrektor Dagmary Korbasińskiej w departamencie ochrony zdrowia. Powiedziała mi, że nic nie wie o kilku inwestycjach w Gołdapi. Była nimi zaskoczona, nie wiedziała w ogóle, co to jest cynkownia. Powiedziałem jej więc, że w Gołdapi istnieje filia Cekolu, istnieje cynkownia, istnieje firma produkująca jachty.

Gdy gołdapianin ponownie wrócił do tematu spółki CSR "Piękna Góra", przewodniczący Remigiusz Karpiński przerwał jego wystąpienie. Gdy sprzeciwił się temu radny Marek Kalinowski, przewodniczący przedstawił mu wcześniejsze ustalenia dotyczące wystąpień podczas sesji.

- Z większością tu obecnych radnych przyjęliśmy zasadę, że wypowiedź na sesji powinna trwać pięć minut - uzasadniał swoje stanowisko przewodniczący. - Pan tych czasów nie pamięta, ale pan Tobolski już tak. To było w czasie, gdy próbował odwoływać Radę Miejską. Wówczas to ludzie podobni do pana Tobolskiego godzinami próbowali sabotować obrady rady poprzez tego typu przemówienia.

- Proszę mi nie imputować, że sabotowałem kiedykolwiek posiedzenia Rady Gminy. To jest nieprawda! - ostro i głośno zaprotestował Andrzej Tobolski.

Dyskusja wyprowadziła z równowagi Remigiusza Karpińskiego i stwierdził, że może mówcy zabrać głos w każdej chwili.

- Widzę, że przewodniczący chce mnie zagłuszyć - twierdzi Andrzej Tobolski. - Skończę to lakonicznie, ale wymownie. Uważam, że spółka akcyjna "Piękna Góra", która jest nieudaną realizacją wizji Marka Mirosa i która pozostawiła kilka milionów długu, wymaga przeprowadzenia dogłębnej analizy i rozliczenia odpowiedzialnych za to osób, które w tym czasie pełniły funkcje kierownicze, jak np. Marian Mioduszewski. Apeluję o złożenie mandatu radnych, bowiem straciliście już mandat zaufania. To się okaże niebawem - zakończył swoje wystąpienie Andrzej Tobolski.

Do wypowiedzi tych odniósł się Marek Miros.

- Ostrożny byłbym na pana miejscu w szafowaniu tego typu oświadczeniami - mówił burmistrz - że jakiekolwiek pańskie pieniądze są inwestowane w jakiś cel. Jak mnie pamięć nie myli, to na wykazie zaległości podatkowych widnieje nazwa pańskiej byłej firmy. Jak pan będzie płacił uczciwie podatki do gminy, to będzie miał pan realne prawo do rozliczania. Ja nie robię interesów z przedstawicielami biznesu w Sopocie i jestem z tego powodu szczęśliwy. Dzięki temu być może nie mam spraw prokuratorskich.

Marek Miros zaapelował do Andrzeja Tobolskiego, że jeśli uważa, ze w spółce lub mieście działy się rzeczy karygodne lub niezgodne z prawem, to niech zawiadomi o tym prokuraturę. Jest to jego obywatelskim obowiązkiem. Odniósł się też do słów o utracie mandatów przez radnych.

- Podarowałem panu po poprzednich wyborach książkę na imieniny "Paragraf 22" - przyznał burmistrz. - Pan w tych wyborach uzyskał 22 głosy, takie ma pan poparcie społeczne. Niech więc pan nie huczy na radę. Są to uczciwi ludzie, którzy płacą podatki, wywiązują się ze swoich obowiązków i mają dużo większe prawo moralne do oceny niż pan.

Andrzej Tobolski próbował jeszcze skomentować te słowa, jednak przewodniczący rady Remigiusz Karpiński niezwłocznie zakończył sesję.

   [23-04-2009 / nr art. 4205]

Nietypowy "dodatek" do chleba
Chleb z robakami? To jeszcze do poniedziałku, 30 marca było czymś niemożliwym dla mieszkanki podgołdapskiej miejscowości. Od wielu lat kupowała go w sklepie PSS, które także upiekło chleb. Prezes twierdzi, że od 9 lat, nie zdarzyło się, aby Sanepid zakwestionował którykolwiek etap produkcji lub sprzedaży pieczywa.

Pani Emilia kupiła chleb i przygotowała rodzinie posiłek.

- Jedliśmy kolację i zastanowiło nas, co to za brązowe punkty w pieczywie - mówi pani Emilia, która przyniosła do naszej redakcji kawałek chleba "z dodatkiem". - Po przyjrzeniu się znalezisku, okazało się, że to małe, przypieczone robaczki.

Przekazaliśmy chleb Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi.

- Choć piekarnie przesiewają mąkę, zdarzają się takie sytuacje - informuje Halina Karpińska, powiatowy inspektor sanitarny. - Przeprowadzimy kontrolę we wskazanej piekarni. O wynikach nie będę mogła jednak poinformować opinii publicznej. Nie pozwala mi na to prawo.

Nieco zaskakujące było to, że inspektor początkowo nie do końca wiedziała, co może w takiej sytuacji zrobić. Można było wręcz odnieść wrażenie, że traktowała zgłoszenie jako zawracanie głowy. Ostatecznie jednak zdecydowała o przeprowadzeniu kontroli, prosząc jednocześnie, by pani Emilia zgłosiła oficjalną skargę na jakość chleba. Prośbę tą przekazaliśmy czytelniczce. Po kilku dniach otrzymaliśmy pismo od Haliny Karpińskiej.

- 1 kwietnia została przeprowadzona urzędowa kontrola w piekarni PSS "Społem" w Gołdapi - pisze w liście inspektor Halina Karpińska. - W pomieszczeniach magazynowych oraz produkcyjnych nie stwierdzono obecności szkodników ani ich śladów. Pobrane zostały również próbki surowców oraz gotowego chleba. Tu również nie stwierdzono obecności zanieczyszczeń biologicznych.

Wyniki kontroli nie zaskoczyły prezes PSS "Społem" Ireny Sowy. Twierdzi, że od 9 lat, od kiedy szefuje spółdzielni, nie zdarzyła się taka sytuacja, by Sanepid zakwestionował którykolwiek etap produkcji lub sprzedaży pieczywa.

- Kupujemy mąkę u sprawdzonych dostawców, pakowana jest ona w jednorazowe worki - podkreśla Irena Sowa. - Na wszystkie surówce posiadamy stosowne atesty. Na każdym etapie produkcji przestrzegamy zasad higieny. Nawet dostawcy, którzy nam przywożą mąkę, na czas rozładunku muszą ubrać odpowiednie fartuchy. Nie stosujemy w produkcji żadnych ulepszaczy, nie przyjmujemy też zwrotów chleba, jak to czynią inne piekarnie.

Prezes wyjaśnia, że w sklepach również wymaga od pracowników przestrzegania zasad sanitarno-higienicznych. Niedopuszczalne jest, by pracownicy tej sieci obsługiwali klientów brudnymi rękoma, korzystali z zanieczyszczonych wag czy też dziurawili mięso metalowymi szpilami z cenami.

- Takie szpile powinny być każdego dnia dezynfekowane - mówi Irena Sowa. - Większość tego nie robi, a wtedy tworzą się na nich idealne warunki dla bakterii. Dlatego my z nich nie korzystamy. Jeśli klient zauważy coś niewłaściwego w sklepach PSS, proszę przyjść z tym do mnie. Sprawa na pewno zostanie wyjaśniona.

Prezes Irena Sowa zaskoczona była też informacją, że inspektor sanitarna nie chciała na początku udostępnić wyników kontroli. Jej zdaniem, ludzie powinni je znać i gdybyśmy ich nie otrzymali, sama by je nam przedstawiła, również gdyby z jakichś powodów wypadły źle. Za naszym pośrednictwem przeprasza też klientkę za niedogodności, jakie ją spotkały i zapewnia, że więcej to się nie powinno zdarzyć. Jak mówi, robaki - pomimo zabezpieczeń w postaci miedzy innymi siatek na oknach - mogły się przypadkowo dostać w jakiś sposób na teren piekarni i osiąść na chlebie na etapie wypieku. Tak przynajmniej wynika z ich położenia tuż pod skórą chleba. Pani Emilia nie ma pretensji do piekarni i sklepu o zaistniałą sytuację. Nadal będzie kupować ten sam chleb. Jak twierdzi, zawsze można coś przeoczyć. Krojąc pieczywo, będzie się jednak baczniej jemu przyglądać.

   [23-04-2009 / nr art. 4204]

Andrzej Pianka zdobył prawie 1/3 wszystkich głosów.
Przez prawie tydzień dostepna była ankieta, w której odpowiadali państwo na pytanie "Który z radnych miejskich najlepiej wypełnia swoje obowiązki i zasługuje na wybór na kolejną kadencję?". Okazało się, że najlepiej ocenianym jest Andrzej Pianka. Zdobył on 148 głosów (30,2% ogólnej liczby oddanych). Czy uda mu się powtórzyć wynik w najbliższych "realnych" wyborach? Wszystko w Państwa rękach. Radnemu oczywiście gratulujemy!

Pełne wyniki:

 • Andrzej Pianka - 148 głosów / 30,20%
 • Marian Mioduszewski - 68 głosów / 13,88%
 • Władysław Pawłowski - 37 głosów / 7,55%
 • Marek Kalinowski - 32 głosy / 6,53%
 • Piotr Rant - 29 głosów / 5,92%
 • Beata Otto - 28 głosów / 5,71%
 • Anna Fiedorowicz - 26 głosów / 5,31%
 • Piotr Kuśtowski - 25 głosów / 5,10%
 • Remigiusz Karpiński - 20 głosów / 4,08%
 • Wojciech Hołdyński - 14 głosów / 2,86%
 • Józef Wawrzyn - 12 głosów / 2,45%
 • Antonii Banel - 9 głosów / 1,84%
 • Zofia Syperek - 8 głosów / 1,63%
 • Janina Pietrewicz - 7 głosów / 1,43%
 • Kazimierz Kazaniecki - 7 głosów / 1,43%
 • Cecylia Stecka - 5 głosów / 1,02%
 • Józef Dominiuk - 4 głosy / 0,82%
 • Marian Waraksa - 4 głosy / 0,82%
 • Tomasz Waraksa - 3 głosy / 0,61%
 • Marian Chmielewski - 2 głosy / 0,41%
 • Jarosław Dzienis - 2 głosy / 0,41%
Łącznie w ankiecie oddanych zostało 490 głosów.

   [23-04-2009 / nr art. 4203]

BRONISZE. We wtorek, 14 kwietnia paliła się drewniana przybudówka w jednym z budynków gospodarczych. Akcję ratowniczą prowadziły trzy zastępy straży pożarnej, dwa z JRG w Gołdapi i jeden z OSP w Górnym. W pożarze spaliło się też pobliskie drzewo - pomnik przyrody.


GOŁDAP. W poniedziałek, 20 kwietnia około godziny 4.40 na ulicy Suwalskiej zapalił się autobus, będący własnością jednego z lokalnych przewoźników. Przybyli na miejsce strażacy próbowali go ugasić pianą i wodą, niestety nie udało się. Pojazd spłonął. Na chwilę obecną nie są znane przyczyny pożaru.

   [23-04-2009 / nr art. 4202]

BOĆWINKA. W piątek, 17 kwietnia około godziny 23 policjanci chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę Audi. Ten jednak próbował uciec. Policjanci nie dali za wygraną i po chwili go zatrzymali. Okazało się, że 22-letni Wojciech C. miał 0,48 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci za popełnione wykroczenie zaproponowali kierowcy 1000 zł grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez rok, na co ten się zgodził. Teraz ustaloną karę musi jeszcze zaakceptować sąd.


ŻELAZKI. 18 lub 19 kwietnia nieznany sprawca włamał się do jednego z garaży, skąd ukradł piłę spalinową STIHL. Poszkodowany oszacował straty na 500 zł.

   [23-04-2009 / nr art. 4201]

GOLDAP.PL: Wrócili obsypani medalami

Gołdapski klub kicks boxingu ma już dobrą tradycję. Miał też przerwę w swojej działalności i dopiero pod koniec ubiegłego roku reaktywował się pod kierunkiem trenera Krzysztofa Zdancewicza.


   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009