WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

30 paździenrika - 14 listopada 2008, wydanie nr 20

   [13-11-2008 / nr art. 2035]

W czwartek 7 listopada uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi wybrali Zarząd Samorządu Uczniowskiego (ZSU). Przewodniczącą samorządu została Katarzyna Siebert z klasy 2e.

 

     

   [11-11-2008 / nr art. 2034]

W ostatnią niedzielę nad jeziorem gołdapskiem odbyły się zawody w wędkarstwie spiningowym, zorganizowane przez gołdapskie koło PZW. Relację z nich przedstawimy Państwu w najbliższym wydaniu czasopisma, a już dziś zapraszamy do odejrzenia zdjęć z zawodów. Są one TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

   [11-11-2008 / nr art. 2033]

Gołdapskie uroczystości związane z 90 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się o godzinie 12 mszą świętą za ojczyznę, odprawioną w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Udział w niej wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu gołdapskiego, szkół, zakładów pracy służb mundurowych. Po mszy złożyli oni kwiaty i wieńce pod pomnikiem Niepodległości.

Jutro o godzinie 12:30 w szkole podstawowej nr 2 odbędzie się akademia, poświecona obchodom rocznicy odzyskania niepodległości. Organizatorzy gorąco zapraszają mieszkańców do przybycia i jej obejrzenia.

     

Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

   [09-11-2008 / nr art. 2032]


GOLDAP.PL: Podziękowanie z NFOZ Suwałki
Prezydium Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia Komitet Oddziału w Suwałkach dziękuje Mieszkańcom Powiatu Gołdapskiego za przystąpienie do akcji wsparcia ochrony zdrowia i usług medycznych poprzez wpłaty z 1% należnego podatku za 2007r. na organizacje pożytku publicznego.GOLDAP.PL: W "Odrze" napisano
W ostatnim 10 numerze miesięcznika w rubryce "W oficynie" autor podpisujący się "M" wziął na warsztat dwa zbiory wierszy wydane w serii "Z bliska": "Statystów" Renaty Jabłońskiej i "Szuurgę" Mirosława Słapika.GOLDAP.PL: Szlak północny wzbudza emocje
Planowany szlak będzie przebiegał przez pięć województw Polski wschodniej - warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie. Przebieg szlaku wzbudza spore emocje, także w naszym regionie, ponieważ u nas z dwóch proponowanych wariantów wybrano północny, przebiegający m.in. przez Elbląg, Braniewo, Lidzbark Warmiński, Bartoszyce, Węgorzewo i Gołdap.

   [08-11-2008 / nr art. 2031]

W piątek 7 listopada na szkolnym holu o godzinie 13:15 odbyły się obchody Święta Niepodległości. Na wydarzenie przybyli dyrektor szkoły Grzegorz Klimaszewski, wicedyrektor Małgorzata Iwanowska, rada pedagogiczna i przedstawiciele wszystkich klas. Na początku przemówił dyrektor mówiąc o istocie tak ważnego dla Polaków wydarzenia. Później rozpoczęło się przedstawienie. Klasa 2c pod kierownictwem Ryszarda Wrzoska dała przybyłym lekcję historii dotyczącą rozbiorów Polski oraz odzyskania niepodległości. Wszystkie wydarzenia były omówione w sposób przystępny krok po kroku, przeplatane były pieśniami, wierszami i scenkami z tamtych lat. Po przedstawieniu publiczność obejrzała prezentację multimedialną uczennicy klasy IIe Mai Poniatowskiej, która zostałą przyjęta owacyjnie przez publiczność.

PIT3R

     

   [08-11-2008 / nr art. 2030]

Policjanci otrzymali w ostatnich dniach informację od pracownika z Urzędu Miejskiego, że na cmentarzu wojennym przy ulicy Suwalskiej wzdłuż muru od strony południowej przewrócono 6 płyt nagrobnych. Policjanci zweryfikowali i potwierdzili te informacje. W chwili obecnej prowadzone jest postępowanie w celu wykrycia sprawców znieważeni miejsca spoczynku zmarłych. Grozi za to grzywna lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Policja apeluje o kontakt (również anonimowy) do osób, które były świadkiem przewracania kamiennych płyt nagrobnych lub są w stanie podać inne informacje mogące pomóc w ustaleniu i ujęciu sprawców. Nr telefonu do prowadzącego dochodzenie: 087-615-54-32.

   [07-11-2008 / nr art. 2029]

Wczoraj po południu gołdapscy policjanci na terenie poczty zatrzymali 34-letniego Grzegorza M. Mężczyzna od 8 lat był poszukiwany listem gończym za przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wysyłali dużą ilość kart telefonicznych. Ta "dziwna" przesyłka wzbudziła zainteresowanie policjantów. Po wylegitymowaniu mężczyzn okazało się, że jeden z nich jest poszukiwany. Grzegorz M. trafił do aresztu. Tam pozostanie najbliższe 8 miesięcy, bo tyle zostało mu do odbycia kary.

www KWP w Olsztynie

   [07-11-2008 / nr art. 2028]

Kilka miesięcy temu właściciele suwalskiego Radia 5 postanowili rozszerzyć zasięg swojej stacji na teren Gołdapi. W chwili obecnej stacja jest już formalnie i technicznie przygotowana do rozpoczęcia nadawania. To powinno ruszyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

- W ramach nadawanego programu jedna godzina każdego tygodnia będzie poświecona tylko i wyłącznie na sprawy dotyczące Gołdapi. - mówi Emil Bajer, dyrektor ds. marketingu w suwalskiej rozgłośni - W pozostałym czasie antenowym będzie nadawany ten sam program, co w Suwałkach.

Docelowo liczba godzin z programami o Gołdapi ma sie zwiększyć, być może nawet do godziny dziennie. Stacja planuje też w najbliższym czasie stworzenie w Gołdapi redakcji, która zajmie się bieżącym zbieraniem informacji.

Radio 5 będzie w Gołdapi słyszalne na częstotliwości FM 107,5MHz.

   [07-11-2008 / nr art. 2027]

Zarząd gołdapskiego koła PZW organizuje zawody spinningowe (z łodzi) na jeziorze gołdapskim. Odbędą się one w niedzielę - 9 listopada - w godzinach 7:30-12:00. Zbiórka startujących zawodników przewidziana jest nad jeziorem przy hangarze PZW o godzinie 7:00. Organizatorzy, którzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla najlepszych, gorąco zapraszają do udziału w zawodach.

   [07-11-2008 / nr art. 2026]

Doradcy zawodowi z Powiatowego Urzędu Pracy zapraszają osoby bezrobotne i poszukujące pracy na grupową poradę zawodową.

Na spotkaniu:

 • dokonasz samooceny,
 • zastanowisz się nad swoimi zainteresowaniami, zdolnościami,
 • określisz swoje mocne i słabe strony,
 • określisz swoje wartości i oczekiwania zawodowe,
 • nauczysz się wykorzystywać swoją wiedzę w planowaniu kariery zawodowej.

Spotkanie odbędzie się w dniach 27-28 listopada o godz. 10. Swój udział należy zgłosić w pokoju nr 5 w Powiatowym Urzędzie Pracy.

   [06-11-2008 / nr art. 2025]

Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap i Gmina Gołdap serdecznie zapraszają zainteresowane osoby oraz organizacje na warsztaty poświęcone zagadnieniem współpracy z samorządem lokalnym i możliwościom uzyskania dotacji ze środków publicznych. Na spotkaniu omówione dokładnie zostaną m.in. zasady składania wniosków do samorządów gminnego, powiatowego i wojewódzkiego oraz wymagane do nich dokumenty.

Warsztaty odbędą się 16 listopada (niedziela) w godzinach 10-15 w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym FRRG przy ulicy Partyzantów 31 w Gołdapi (budynek pokoszarowy, sala wykładowa FRRG, II piętro). Szczegółowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu: 87-615-14-83. (J.Ch.)

   [06-11-2008 / nr art. 2024]

Rozmowa z Marzanną Wardziejewską, dyrektorem przedszkola samorządowego w Gołdapi.

- Co Pani zdaniem rozwiąże problem braku miejsc w jedynym w Gołdapi przedszkolu?

- Aby pomieścić wszystkie dzieci, które rodzice chcą wysyłać do przedszkola, potrzebujemy minimum dwóch nowych sal. Najlepszym w tej sytuacji rozwiązaniem jest rozbudowa przedszkola. Polegałaby ona na dobudowaniu dwupoziomowego skrzydła od strony szkoły zawodowej. Powstałyby w ten sposób dwie duże sale dla dzieci oraz mniejsze salki na dodatkowe zajęcia. W przyszłości, gdyby wszedł obowiązek przedszkolny dla pięciolatków i dzieci te nie zmieściłyby się wówczas w przedszkolu, to można by podzielić je na dwie grupy: ranne i popołudniowe. W naszym społeczeństwie jest część rodziców, którzy nie pracują (lub jeden z rodziców pracuje). Ich dzieci śpią zazwyczaj dłużej w domu. One to mogłyby wówczas przychodzić do przedszkola na popołudnie. Sytuacja taka miała kiedyś w starym przedszkolu na ul. Jaćwieskiej. Wówczas były właśnie dwie grupy popołudniowe, stworzone na życzenie rodziców.

 

Zobacz TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP, jak wygląda gołdapskie przedszkole.

   [06-11-2008 / nr art. 2023]

KIEPOJCIE. W niedzielę 2 listopada około godziny 14 funkcjonariusze w ramach prowadzonej akcji "Znicz" na trasie Linowo-Kiepojcie zatrzymali do kontroli kierowcę Mercedesa Benz. Jak się okazało, 56-letni Krzysztof O. - mieszkaniec Gołdapi - był pijany. Miał 1,04 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany.


GOŁDAP. W niedzielę 2 listopada około godziny 22 dyżurny policji w Gołdapi został poinformowany o zakłócaniu porządku w okolicach pizzerii Bambola. Wysłani na miejsce policjanci zastali trzech głośno zachowujących się mężczyzn, w tym jednego piętnastolatka. Po badaniu okazało się, że byłi pijani. Małoletni miał aż 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Policjanci za zakłócanie porządku ukarali jednego 18-latka 200 złotowym mandatem, drugi z mężczyzn został pouczony, małoletni został zaś przekazany rodzicom. Policjanci ustalają obecnie, w jaki sposób i gdzie nabył on alkohol.

   [06-11-2008 / nr art. 2022]

Rozmawiamy z radnym Markiem Kalinowskim o inwestycjach w Gołdapi i nie tylko.

- Jest Pan radnym w opozycji do burmistrza w Radzie Miejskiej. Dlaczego radni w większości bezkrytycznie popierają działania Marka Mirosa?

- Na pewno są powiązania pewnych osób, które dzięki mandatowi radnego uzyskują korzyści. Oczywiście pośrednio, bo bezpośrednio jest to niezgodne z prawem. Radny prowadząc działalność nie może pozyskiwać pieniędzy od gminy. Przykładem ominięcia prawa może być firma prowadzona przez jego żonę, która może już dostawać pieniądze od gminy za swoje usługi. Dotyczy to na przykład baru, który jako jedyny obsługuje Dni Gołdapi. To są korzyści pośrednie, ale zgodne z prawem. Bezpośrednimi korzyściami są dochody radnego za bycie przewodniczącym lub wiceprzewodniczącym komisji. Nie wiem jednak, czy ci ludzie dla tych paru złotych się tak poświęcają, czy rzeczywiście wierzą w to, co mówi burmistrz. W wiele rzeczy nie wierzę, staram się logicznie myśleć i stąd mój widoczny opór w Radzie Miejskiej.

- Zarzuca Pan burmistrzowi niewłaściwe użytkowanie służbowego samochodu (do celów prywatnych). Jak to powinno być rozwiązane?

- Sprawa jest prosta. Wiadomo, że służbowy samochód jest burmistrzowi niezbędny, ale nie może być wykorzystywany przez 365 dni w roku. Miałem takie sygnały od osób z Boćwinki, że samochodem tym jeździ m.in. żona i syn burmistrza, a przecież jest on kupiony za pieniądze podatników. Z jakiej racji ma dojeżdżać do pracy służbowym autem? Niech dojeżdża prywatnym, a służbowy niech wykorzystuje tylko do celów służbowych. Wykorzystywanie go w niedzielę, święta czy w czasie urlopu nie powinno mieć miejsca. Uważam to za naganne.

- Co Pan myśli o planowanych zakupach nowych aut?

- Wydaje mi się, że to jest zbytek przy obecnym zadłużeniu gminy, które na dzień dzisiejszy wynosi 17 milionów długu i ciągle rośnie. Gmina dysponuje obecnie kilkoma samochodami i zakup nowych byłby wydatkiem niepotrzebnym w tej chwili.

- Jakie zmiany powinny nastąpić, aby w gminie było lepiej?

- Myślę, że burmistrz powinien więcej czasu przebywać na miejscu w Gołdapi i nadzorować pracę urzędu. Z tego, co się orientuję, obecnie bardzo dużo czasu spędza poza miastem na rożnego rodzaju spotkaniach i wyjazdach. Powinien być burmistrzem wszystkich mieszkańców, a na zewnątrz działać w bardziej ograniczonym zakresie niż obecnie.

- Jakie inwestycje powinny być poczynione, a jakie były zbędne?

- Bardzo dobrze, że inwestuje się w sport i w młodzież. Należy jednak niezwłocznie zadbać o drogi oraz jezioro Gołdap. Zbędną pomocą były wydatki na utrzymanie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego "Piękna Góra". Gmina poręczyła kredyty, które nie zostały jeszcze pospłacane. Są to setki tysięcy złotych.

- Załóżmy, że startuje Pan na burmistrza w kolejnych wyborach i wygrywa je. Jakie byłyby Pana pierwsze decyzje?

- (uśmiech) Nigdy o tym nie myślałem, trudno mi cokolwiek na ten temat mówić. Byłaby to chyba przede wszystkim analiza poczynionych i niezbędnych do wykonania inwestycji. Ograniczyłbym też wiele wydatków np. na promocję regionu Gołdapi, która obecnie wiąże się z wycieczkami, wyjazdami, zwiedzaniem i odpoczywaniem pewnych osób. To pochłania bardzo duże pieniądze.

- Dziękuję za rozmowę. Jacek Rakowski


KOMENTARZE CZYTELNIKÓW:

Adam Czuper: Zgadzam się z panem Markiem! Nowe samochody czy bezowocna reklama Gołdapi to zbędne wydatki, na które nie stać gminy. A używanie służbowego auta weszło Burmistrzowi wkrew, bo tak długo rządzi w mieście, że traktuje je jak swoją własność! Zrobił sporo dobrego w przeszłości, ale dobre pomysły już dawno Mu się skończyły. Potrzeba nowej krwi i nowego spojrzenia na problemy i potrzeby Gołdapi. Mam nadzieję, że wkrótce znajdzie się ktoś, kto zastąpi wypalonego już pana Mirosa i ożywi nasze miasteczko! Kandydatura pana Marka Kalinowskiego nie wadaje się głupia! Pozdrawiam, gołdapski emigrant!   [06-11-2008 / nr art. 2021]

Z rozgrywek, jeszcze przed ich rozpoczęciem, wycofała się drużyna AG Koperty. W związku z tym podczas rozgrywek żadna z drużyn nie bedzie pauzować.

   [04-11-2008 / nr art. 2020]

W najbliższą niedzielę rusza kolejny sezon ligowy halowej piłki nożnej. W pierwszej kolejce zagrają:

 • godz. 9:00 Oldboje - Dubeninki
 • godz.9:30 Bostrak - AG Koperty
 • godz.10:00 Jednostka Wojskowa - Iryd
 • godz.10:30 Leśny Zakątek - Mad-Bud
  Pauzować będzie drużyna Budomexu.
 •  

     [02-11-2008 / nr art. 2019]

  GOLDAP.PL: Odznaczenie dla Parku Krajobrazowego
  W Olsztynie na uroczystej gali z okazji 15-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej (jako jedyny park naszego województwa) został uhonorowany za podejmowanie i wdrażanie inicjatyw służących ochronie przyrody.

     [01-11-2008 / nr art. 2018]

  Około godziny 15 na trasie Grabowo-Boćwinka doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca samochodu terenowego zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Cztery spośród pięciu podróżujących autem osób zostało przewiezionych do szpitala. W chwili umieszczania informacji (godz. 15:40) droga była nieprzejezdna. Policja i straż pożarna zabezpieczały miejsce zdarzenia oraz ustalały okoliczności zdarzenia.

       

  miejsce zdarzenia

  Wyświetl większą mapę

     [31-10-2008 / nr art. 2017]

  GOLDAP.PL: Spotkanie na Zamku Królewskim
  30 października burmistrz Marek Miros uczestniczył w konferencji, która odbywała się na Zamku Królewskim w Warszawie.

     [31-10-2008 / nr art. 2016]

  W poniedziałek 27 października po prawie 2 miesięcznej obserwacji 4-osobowej grupy handlarzy narkotyków, policjanci z Gołdapi zatrzymali pierwszych 3 podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami na terenie powiatu gołdapskiego. W kolejnych dniach zatrzymano kolejne osoby z grupy dilerów.

  U zatrzymanych znaleziono około 40 tabletek amfetaminy i nieduże ilości marihuany. Dwóch z podejrzanych w chwili zatrzymania znajdowało się pod wpływem narkotyków (do badania użyto testera).

  Policjanci ustalili, że podejrzani handlowali marihuaną, amfetaminą i tabletkami ekstazy od wiosny 2007 roku. Czynili to głównie w okolicach dyskotek i miejsc spotkań młodzieży. Mogli w tym czasie wprowadzić na rynek nawet 2kg marihuany o wartości 80.000zł i znaczne ilości pozostałych narkotyków. Podejrzanym przedstawiono zarzuty posiadania oraz handlu substancjami psychotropowymi i odurzającymi o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Gołdapi w wieku od 18 do 29 lat.

  Wobec zatrzymanych policja wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie środków zapobiegawczych. W dniu 30.10.2008 Sąd Rejonowy w Olecku wobec dwóch z nich zastosował areszt tymczasowy. Wobec kolejnych dwóch podejrzanych wniosek o areszt prokurator złożył dzisiaj.

  Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

  KPP w Gołdapi

     

     

  KOMENTARZE INTERNAUTÓW

  Luki Pietranis: Jakie 2 kilogramy, jakie kilkadziesiąt tysięcy złotych? I od kiedy amfetamina jest w tabletkach? Kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie to Wasi koledzy z granicy wyciągają. Przestańcie ludziom mydlić oczy swoimi pseudo-osiagnieciami i weźcie się za prawdziwe porządki. Z poważaniem L.P.


  czytelnik: Witam. Piszę tu, aby poprzeć przedmówcę. Cala historia jest bardzo wygórowana i na pewno jest to specjalna akcja policji. Ponieważ prawdziwych dilerow nie mogą złapać, więc napewno oskarżają byle kogo i bezpodstawnie osądzaja. To tyle ode mnie i mojej żony.


  czytelnik: Siedzą te osoby, które nie powinne. Prawdziwi dilerzy teraz zacieraja ręce i cieszą się swobodą handlu, gdyż policja zajmuje się fałszywymi doniesieniami. Ale trudno, cóż zrobić... i jak potem obywatel ma szanować funkcjonariuszy?


     [31-10-2008 / nr art. 2015]

  Wczoraj z udziałem 14 radnych odbyła sie XXII sesja Rady Powiatu Gołdapskiego. Podczas jej obrad zgromadzeni wysłuchali m.in. informacji starosty i przewodniczącego rady powiatu o ich pracach w okresie międzysesyjnym oraz o najbliższych planach. Dowiedzieć się można było m.in., że od grudnia lub stycznia do "obsługi" powiatu pojawi się nowa karetka pogotowia. Po jej otrzymaniu jedna będzie na stałe przydzielona do Bań Mazurskich, a dwie pozostałe będą znajdować się w Gołdapi. Rozwiązanie takie ma zapewnić szybki dojazd karetki nawet w najdalszy zakątek naszego powiatu. Jak poinformował starosta, jeśli nie zdaży się nic nadzwyczajnego, to 21 listopada nastąpi uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby straży pożarnej (która nota bene już trwa...).

   

     

     

     [31-10-2008 / nr art. 2014]

  W środę Rominta Gołdap na zakończenie rozgrywek rundy jesiennej pokonała na wyjeździe Mamry Giżycko 4:1. Gole w Romincie strzelali: Paweł Kudrycki, Marcin Siermiński, Mariusz Puchłowski i Mateusz Dyniszuk. Więcej informacji na temat meczu znajdziesz TUTAJ.

     [31-10-2008 / nr art. 2013]

  LO.GOLDAP.NET: Wywiad z pedagogiem szkolnym
  Wywiad przeprowadzony przez Kamilę Kisielewską z Grażyną Górko - szkolnym pedagogiem pracującym w gołdapskim LO.

     [31-10-2008 / nr art. 2012]

  Dom Kultury w Gołdapi zaprasza na "Dni Baletu", ktore odbędą się w dniach 9-11 listopada na sali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gołdapi.

  Zajęcia pt. "taniec klasyczny w pigułce" poprowadzi Sebastian Białobrzeski, tancerz Opery Bałtyckiej. Koszt 9 -ciogodzinnych warsztatów wynosi 60zł. Informacji udziela i zapisy przyjmuje Alicja Andrulewicz (dział Tańca Domu Kultury w Gołdapi, e-mail: aland55@o2.pl, tel. 506-266-209).

     [31-10-2008 / nr art. 2011]

  GOLDAP.PL: Na domowe jedzenie do Żytkiejm
  Podczas forum organizacji pozarządowych w Olecku Zbigniew Mieruński do fenomenów społecznych powiatu gołdapskiego zaliczył stowarzyszenie "Żytkiejmska Struga". I trudno jest nie zgodzić się z tym określeniem, choćby dlatego, że (w przeciwieństwie do ogromnej większości organizacji pozarządowych) w działania włącza się niemal cała grupa, a jest to ponad dwadzieścia osób.

     [30-10-2008 / nr art. 2010]

  LO.GOLDAP.NET: Wybrano reprezentację liceum!
  Niedawno reaktywowany Uczniowski Klub Sportowy "Jantar" przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gołdapi w roku szkolnym 2008/2009 rozpoczął pracę w dwóch sekcjach: koszykówki i piłki ręcznej chłopców. Szczypiorniści przeszli już "chrzest bojowy", biorąc udział w turnieju piłki ręcznej o puchar burmistrza w ramach tegorocznych Dni Gołdapi. Zajęli IV miejsce.

     [30-10-2008 / nr art. 2009]

  LO.GOLDAP.NET: Wybory do samorządu szkolnego
  6 listopada w Liceum Ogólnokształcacym odbędą się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Z każdej klasy kandydować może maksimum 2 uczniów. Kandydaci mają m.in. prawo do zamieszczenia w gablocie SU swego ogłoszenia wyborczego.

     [30-10-2008 / nr art. 2008]

  Zamieszczamy dla Państwa linki do oświadczeń majątkowych członków zarządu i radnych powiatowych. Oświadczenia te znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej gołdapskiego starostwa.

 • Jarosław Podziewski - starosta (.pdf)
 • Bogdan Chomyn - wicestarosta (.pdf)
 • Alicja Iwaniuk - członek zarządu (.pdf)
 • Paweł Ruszewski - członek zarządu (.pdf)
 • Barbara Woźniak - członek zarządu (.pdf)
 • Jaromir Krajewski - radny (.pdf)
 • Jarosław Witkowski - radny (.pdf)
 • Zbigniew Świerzbin - radny (.doc)
 • Leszek Retel - radny (.pdf)
 • Teresa Żyżyk - radna (.pdf)
 • Dariusz Chałas - radny (.pdf)
 • Jan Wojnar - radny (.pdf)
 • Ewa Bożena Jankowska - radna (.pdf)
 • Paweł Werchowicz - radny (.pdf)
 • Andrzej Ciołek - wiceprzewodniczący rady (.pdf)
 • Stefan Piech - przewodniczący rady (.pdf)

 •    [30-10-2008 / nr art. 2007]

  Jak co roku gołdapscy policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy w dniu Wszystkich Świętych będą odwiedzać groby najbliższych. Policjanci spodziewają się nasilenia ruchu na naszych drogach, tym samym utrudnień i ewentualnych zagrożeń. Począwszy od 31 października każdego dnia do 2 listopada policjanci prowadzić będą działania pod kryptonimem "Znicz".

  1 listopada utrudnień w ruchu mogą spodziewać się kierowcy jadący ulicą Gumbińską w Gołdapi. Przy cmentarzu ruchem kierować będą policjanci. Parking dla odwiedzających groby zorganizowany zostanie na terenie dawnego wysypiska śmieci. Przy dwóch innych cmentarzach położonych blisko ruchliwych dróg, w Grabowie i Dubeninkach, nie przewidziano żadnych zmian w organizacji ruchu.

  Policjanci apelują o ostrożną jazdę i szczególne zwracanie uwagi na pieszych. Zdarzeń z ich udziałem jest bowiem w tych dniach najwięcej.

     [30-10-2008 / nr art. 2006]

  O dwóch latach funkcjonowania pływalni rozmawiamy z Marianem Mioduszewskim (na zdjęciu obok), kierownikiem Kompleksu Edukacyjno-Sportowego w Gołdapi.

  - Jakie były dwa lata istnienia Kompleksu, w tym pływalni?

  - Niełatwe. Przez ten czas my - pracownicy - uczyliśmy się, jak prowadzić tego typu obiekt. Nasi klienci zaś odkrywali, jak korzystać z kąpieli wodnych i sportów wodnych.

  - Jakie były najważniejsze inwestycje w ostatnim czasie?

  - W tym roku poczyniliśmy ogromne inwestycje. Oddaliśmy do użytku między innymi budynek edukacyjny, muzeum, parking na 160 samochodów oraz stadion wielofunkcyjny, w skład którego wchodzą: boisko do piłki nożnej, boisko do gier małych, skate park, który zamieniany będzie zimą na lodowisko, dwa korty tenisowe, bieżnia 100 m, rzutnia i skocznia lekkoatletyczna. Na bieżąco też modernizujemy nasz obiekt. Dokupujemy przybory i przyrządy, które umilają i uatrakcyjniają pobyt na pływalni i terenie Kompleksu. Unowocześniona została automatyczna sterownia centrali wentylacyjnej, zainstalowaliśmy też automatyczny system załączania rezerwy energii elektrycznej. Ten ostatni sam przełącza zasilanie kompleksu z jednej linii na drugą, jeśli na pierwszej z powodu awarii zostanie wyłączony prąd.

  - Ile osób średnio korzysta z Kompleksu?

  - W ciągu tygodnia systematycznie z hali sportowej korzysta około 3200 osób, w tym 2500 dzieci z gimnazjum podczas lekcji wychowania fizycznego. Z pływalni korzysta od 1500 do 2000 ludzi. Po kilkaset osób tygodniowo korzysta też z siłowni i solarium.

  - Czy klientami są wyłącznie mieszkańcy naszego powiatu?

  - Poza gołdapianami, odwiedzają nas też klienci indywidualni z okolicznych miejscowości: Budr, Kowali Oleckich czy Ołownika. Obsługujemy jednak nie tylko klienta indywidualnego, ale też grupy zorganizowane. Organizujemy na przykład obozy sportowe, z których korzystają zawodnicy i sportowcy z Warszawy, Białegostoku, Szczecina, Ełku czy Suwałk.

  - Jak, Pana zdaniem, wypada gołdapska pływalnia na tle innych?

  - Na to powinni odpowiedzieć nasi klienci, bo to oni nas oceniają. Mi jest niezręcznie to robić. Z tego co zauważyłem, klienci cenią nas za czystość, kameralną atmosferę i ciepłą wodę w basenie.

  - Co uzna Pan za największy sukces, a co było największą wpadką?

  - Sukcesem są setki ludzi korzystających z pływalni i Kompleksu. Z powodzeniem zaszczepiamy prozdrowotne postawy wśród naszego społeczeństwa. Powstały dwie szkoły pływackie, z których korzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Ogromnym plusem są też lekcje wychowania fizycznego dla ponad 1750 dzieci, które raz w tygodniu mają zajęcia na pływalni. O wpadkach nie będę mówił, aby nie zapeszać.

  - Dziękuję za rozmowę. Jacek Rakowski


     [30-10-2008 / nr art. 2005]

  W środę, 8 października miał się odbyć kolejny przetarg na działkę i budynki po byłej szkole podstawowej w Juchnajciach. Cena wywoławcza wynosiła 361 tysięcy złotych i była o 40 tysięcy niższa niż w poprzedniej ofercie sprzedaży. Niestety, ponownie nikt nie był zainteresowany zakupem. Jak informuje Andrzej Skok z Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Gołdapi, w najbliższym czasie ogłoszony zostanie kolejny przetarg. Przepisy w takiej sytuacji dopuszczają ustalenie ceny wywoławczej nawet o 50 procent niższej niż była ogłoszona w poprzednim przetargu. Czy tak się stanie, dowiemy się najprawdopodobniej na początku listopada.

     [30-10-2008 / nr art. 2004]

  We wtorek, 14 października w Urzędzie Miejskim odbył się przetarg na działkę o powierzchni 0,22 ha, zabudowaną wieżą ciśnień przy ul. 1 Maja. Wygrał go jedyny uczestnik Henryk Górny z Giżycka.

  Nabywca działki zapłacił za nią 58 tysięcy złotych. To już kolejny zakup tego inwestora w Gołdapi. Kilkanaście miesięcy temu kupił on już jedną wieżę ciśnień na ulicy Paderewskiego. Nabywca jest też właścicielem trzeciej wieży, położonej w Giżycku. Jak twierdzi, jest miłośnikiem tego rodzaju obiektów.

   

   

     [30-10-2008 / nr art. 2003]

  W ostatnią sobotę, w godzinach 10-12 odbyła się na Placu Zwycięstwa "Re-AKCJA-cyklingowa", czyli akcja proekologiczna skierowana do całej społeczności gołdapskiej.

   

       

     [30-10-2008 / nr art. 2002]

  W niedzielę, w restauracji "Turystyczna" odbyły się XI Otwarte Mistrzostwa Gołdapi w 3-5-8, popularną grę w karty. Zwyciężył Kamil Wiktoruk.

  Do turnieju zgłosiło się 25 zawodników, jednak ze względu na zasady gry wystartowało 24 (w grę gra się we trzy osoby). Wśród nich była tylko jednak kobieta - Teresa Bondaruk. Przyznała, że wystartowała już po raz ósmy. Prawie wszyscy uczestnicy brali już udział w poprzednich edycjach mistrzostw. W turnieju wzięło udział tylko dwóch debiutantów. Uczestnicy zostali w drodze losowania przydzieleni do ośmiu stolików.

   

       

  Więcej zdjęć można obejrzeć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

     [30-10-2008 / nr art. 2001]

  JABRAMOWO. 20 października kilkanaście minut przed południem dokonano kradzieży torebki z pieniędzmi i dokumentami z jednego z tamtejszych mieszkań. Do mieszkania pokrzywdzonej weszło dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat, o ciemnej karnacji ciała. W sposób nachalny oferowali sprzedaż dywanów. Po wyjściu "handlowców" z mieszkania pani zorientowała się, że brakuje jej torebki. Niestety, sprawcy zdążyli już się oddalić. Postępowanie w tej sprawie prowadzi komenda powiatowa policji w Gołdapi.

  Policja prosi o kontakt osoby (tel. 087-615-54-30 lub 997), które w tym czasie widziały osoby odpowiadające powyższemu opisowi lub mogą w jakikolwiek inny sposób przyczynić się do ustalenia sprawców tej kradzieży.

   
     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009