WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

1 września - 15 września 2008 wydanie nr 16

   [15-09-2008]

Już dziś odbędzie się I Aktorski Puchar "Leśnego Zakątka" w wędkarstwie spinningowym. Zawody będą przeprowadzone w formule "złów i wypuść", tj. złowione ryby będą mierzone, a następnie wypuszczane. Początek zawodów o godzinie 8:30, zakończenie planowane jest na 16:30.

Zaproszeni goście pojawili się na terenie Kompeksu Leśny Zakątek już w niedzielę wieczorem. Przybyli zarówno aktorzy znani w telewizyjnych seriali i filmów, jak i producenci filmowi, przedstawiciele sponsorów.

- Trochę się tu zmieniło -powiedział chwilę po przyjeździe Karol Strasburger - Byłem tu ostatnio 4 lata temu.

O godzinie 20:30 na jednej z sal Leśnego Zakątka odbyło się uroczyste powitanie zaproszonych gości. Powitał ich m.in. Marek Miros, burmistrz Gołdapi. Goście obejrzeli też prezentację multimedialną, promującą nasze miasto.

- Ciekawa prezentacja, ładnie w pigułce przedstawione walory miasteczka, dobra narracja waszego burmistrza - powiedział po prezentacji jeden z uczestników.

Po powitaniu zaproszeni goście wzięli udział w poczęstunku zorganizowanym na podwórzu Leśnego Zakątka.

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

   [14-09-2008]

Zgodnie z zapowiedziami wczoraj o godzinie 18 odbyło się spotkanie mieszkańców z burmistrzem i członkami sztabu kryzysowego, poświecone bieżącej sytuacji w sprawie skażenia wody na terenie naszej gminy. Po słowach wstępu, w których to burmistrz podziękował przybyłym za obecność, poinformował on o przebiegu wydarzeń z ostatnich dni oraz o rodzaju skażenia. Jak sie okazuje, rozpuszczalnik typu tri, którym została skażona woda, nie rozpuszcza się w wodzie. Tym samym nie może po pewnym czasie stworzyć roztworu z wodą. Z tego też powodu jedynym sposobem pozbycia sie tych substancji jest ich utylizacja.

 

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

   [13-09-2008]

Po kilkunastodniowej przerwie w poniedziałek o godzinie 6 ponownie otwarta zostanie pływalnia na terenie Kompleksu Edukacyjno-Sportowego. Przerwa w jej funkcjonowaniu była spowodowana pracami organizacyjnymi i konserwacyjnymi na terenie kompleksu.

- W czasie przerwy wymieniona została woda w basenie. Bardzo dokładnie posprzątano też wszystkie pomieszczenia na terenie kompleksu, w tym sanitariaty, szatnie, zaplecza. Wymieniono także lampy na solarium. Unowocześniliśmy również sprzęt nagłaśniający na hali. - informuje Joanna Kokocka z Kompleksu E-S.

Ważną informacją dla klientów jest to, że nie zmieniają się ceny biletów i karnetów.

UWAGA!
Dla czytelników czasopisma internetowego GPI GOLDAP.INFO Kompleks Edukacujno-Sportowy ufundował dwie dwuosobowe wejściówki na pływalnię. Wejściówka uprawnia do jednorazowego, nieograniczonego w czasie wejścia na teren pływali i korzystania z basenu. Są do wykorzystania do końca września.
Wejściówkę otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się we wtorek do naszej redakcji z hasłem "basen". Zapraszamy!

   [12-09-2008]

Burmistrz Gołdapi Marek Miros zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie dotyczace skażenia wody w naszym mieście. Zostaną na nim podane m.in. wyniki najnowszych badań.

Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 18 na hali sportowo-rekreacyjnej w Kompleksie Edukacyjno-Sportowym.

   [11-09-2008]

Rozmawiamy z burmistrzem Gołdapi Markiem Mirosem nt. zaistniałego kryzysu z wodą

Jak wygląda sytuacja zastępczego dostarczania wody pitnej?

Wczoraj zaopatrywaliśmy w wodę m.in. piekarnie, internat, OHP. Mieszkańcy zaś zaopatrywali się we własnym zakresie. Dzisiaj od rana dostarczamy wodę szkołom, przedszkolu, restauracjom itd. Oprócz tego w różnych punktach miasta i wiosek wystawiane są beczkowozy z wodą dla osób indywidualnych. Sztab kryzysowy opracował harmonogram dostarczania wody, o którym mają zostać powiadomieni mieszkańcy Gołdapi i podgołdapskich wsi.

 

   [11-09-2008]

Wśród gołdapian krąży plotka, iż PWiK oraz władze miasta wiedziały znacznie wcześniej od skażeniu wody, lecz do wczoraj nie informowały o tym mieszkańców. Udało nam się dotrzeć do dokumentu (dostępny po kliknięci w miniaturkę obok), który przeczy tym plotkom. Wynika z niego, iż wiadomość o skażeniu wody dotarła do PWiK dopiero wczoraj. Sam burmistrz zapytany, kiedy poznał treść dokumentu, odpowiada, iż wczoraj około godziny 17.

   [11-09-2008]

MIEJSCE WYDAWANIA WODY PITNEJ

GODZINY WYDAWANIA

Gołdap, Plac Zwycięstwa (od strony pomnika)

6:00-9:00, 19:00-20:00

Gołdap, Osielde "Pod lasem", przy kościele św. Józefa

6:00-7:00, 16:00-17:00

Gołdap, Osielde "Pod lasem", przy SP nr 2

7:00-8:00, 17:00-18:00

Gołdap, ul. Tadeusza Kościuszki (od ul. Źródlanej)

9:00-10:00

Gołdap, ul. Emilii Plater 3 (parking)

9:30-10:00, 16:00-17:00

Gołdap, ul. Żeromskiego 13 (parking)

14:00-15:00

Gołdap, Osiedle Młodych (parking od ul. 11 Listopada)

12:00-13:00, 17:30-18:30

Gołdap, Osiedle I (plac osiedlowy)

11:00-12:00

Gołdap, Osiedle II (plac osiedlowy przy przepompowni)

12:30-13:30

Gołdap, ul. Warszawska, ul. Wojska Polskiego (przy Biedronce)

7:00-9:00

Bałupiany

10:30-11:30

Botkuny

10:00-11:00

Jabramowo

11:30-12:30

Konikowo

13:00-14:00

Kośmidry

6:00-8:00

Niedrzwica

9:00-10:00

Piękne Łąki

12:00-13:00

Rostek

10:00-11:00

Wronki Wielkie

11:30-12:30

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

   [11-09-2008]

Od rana o naszej miejscowości jest mowa w telewizji TVN24. Powodem jest oczywiście skażenie wody. O godz. 10 wywiadu stacji udzielił burmistrz Marek Miros. Jak poinformował, w dniu wczorajszym po otrzymaniu informacji z sanepidu o skażeniu wody powołał sprawnie działający sztab kryzysowy. Od rana woda dowożona jest do szkół i przedszkoli, od godziny 5 jest też podstawiana w cysternach w różnych miejscach objętych zaleceniem niespożywania wody bieżącej do celów spożywczych. Dziś zostaną pobrane kolejne próbki wody i wysłane do przebadania w Białymstoku. Jutro o godzinie 4 badania zostaną powtórzone. Wyniki tych ostatnich badań spodziewane są w piątek około godziny 15.

Burmistrz przeprosił też mieszkańców za uciążliwości wynikające z zaistniałych problemów.

   [10-09-2008]

Burmistrz miasta Gołdapi Marek Miros wydał dziś w godzinach popołudniowych komunikat, że w wodzie dostarczanej do naszych kranów przekroczone zostały dopuszczalne normy zawartości tricholoroetenu i tetrachloroetenu. Zalecono - do odwołania - nieużywanie bieżącej wody do celów spożywczych. Zalecenie to dotyczy również wody przegotowanej. Woda nadaje sie nadal do celów sanitarno-higienicznych (kąpieli, mycia). Zalecenie dotyczy mieszkańców Gołdapi, Botkun, Jabramowa, Bałupian, Konikowa, Kośmidr, Niedrzwicy, Pięknych Łąk, Rostka i Wronek Wielkich.

Jak informuje Barbara Sereda z PWiK w Gołdapi, do badań zostały pobrane kolejne próbki wody. Niestety, są to specyficzne badania i nie wykonuje się ich na miejscu. Próbki są wysyłane do ośrodków położonych w dalszej części Polski. Z tego też powodu wyniki tych badań najprawdopodobniej poznamy dopiero w przyszłym tygodniu, a zalecenia przedstawione w komunikacie burmistrza obowiązywać będą przez co najmniej kilka najbliższych dni.

W chwili obecnej nie są znane powody skażenia wody. PWiK postara się zapewnić wodę szpitalowi, piekarniom i w innych miejscach, w których jest ona wyjątkowo niezbędna . Być może beczkowozy będą dowozić też wodę do podgołdapskich wsi.


W związku z niską jakością merytoryczną i językową umieszczonych pod tym artykułem komentarzy, często chamskich lub wulgarnych, zostały one usunięte. Dodatkowo, by uniknąć tego typu sytuacji w przyszłości, dodawanie komentarzy zostało wyłaczone na wszystkich stronach GPI GOLDAP.INFO. .

Redakcja GPI GOLDAP.INFO

   [10-09-2008]

W dniach 14-16 września w Kompleksie Wypoczynkowym "Leśny Zakątek" nad jeziorem Gołdap odbędzie się I Aktorski Puchar "Leśnego Zakątka". Po raz pierwszy w historii aktorskich spotkań wędkarskich zawody odbędą się w formule "złów i wypuść"! Udział w imprezie zapowiedzieli m. in.: Andrzej Grabarczyk, Wiktor Zborowski, Marian Opania, Krzysztof Daukszewicz, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger, Krzysztof Banaszyk i Robert Czebotar.

Honorowy patronat nad imprezą objął prof. Zbigniew Religa.

Zawody rozpoczną się w poniedziałek o godzinie 8. Zakończenie zaplanowane jest na godzinę 16.

Głównym sponsorem i organizatorem zawodów jest Kompleks Wypoczynkowy "Leśny Zakątek". Impreza pojawi się również dzięki pomocy Gołdapskiej Rady Sportu, burmistrza Gołdapi i sklepu "Wędkarz" Tomasza Wesołowskiego.

   [08-09-2008]

Dzisiejszy dzień jest jednym z dni, kiedy w ogólnopolskich mediach bardzo często jest i jeszcze będzie wymieniana nazwa naszej miejscowości. A to za sprawą wizyty w Gołdapi premiera Donalda Tuska.

Głównym powodem wizyty było uroczyste otwarcie budowy gołdapskiej obwodnicy.

- Cieszę się, że to za kadencji premiera Donadla Tuska, który wielokrotnie bywał w Gołdapi w poprzednich latach, że to właśnie pan premier chce tę budowę uroczyście otworzyć. - powiedział burmistrz Marek Miros, witając premiera na miejscu budowy przy ulicy Gumbińskiej.

 

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

Inne zdjęcia z wizyty można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP


Komentarze:
Warning: Undefined array key "tresc4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 704 Warning: Undefined array key "autor4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 704


marek m
tylko ten hałabała i ta tablica powitalna jest obciachowa
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 719
   [07-09-2008]

12 września na stadionie miejskim w Gołdapi rozegrany zostanie mecz piłkarski pomiedzy drużynami do lat 19 Polski i Litwy. Reprezentację Polski poprowadzi w meczu Michał Globisz. Początek spotkania o godzinie 12.

   [07-09-2008]

Powiatowy Urząd Pracy informuje, że wg stanu na dzień dzień 31 sierpnia 2008 w tutejszym UP zarejestrowanych było 2190 osób bezrobotnych. W stosunktu do stanu z poprzedniego miesiąca oznacza to wzrost liczny bezrobotnych o 70 osób.

   [06-09-2008]

Rominta Gołdap pokonała dziś przed własną publicznością drużynę MKS Start Nidzica 3:1. Bramki kolejno zdobywali:

 • Proniewicki Paweł 1:0 31min. (k)
 • Sobotka Paweł 1:1 45min.
 • Naruszewicz Rafał 2:1 72 min.
 • Puchłowski Mariusz 3:1 85min.
 • fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

  fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

  Inne zdjęcia z meczu można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP


  Komentarze:
  Warning: Undefined array key "tresc3" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 831 Warning: Undefined array key "autor3" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 831


  Obserwator
  Fajnie, że w ogóle ktoś pisze o Romincie i nawet galeria z meczu jest :)


  Obserwator
  Stowarzyszenie Sympatyków Rominty 1948 Gołdap, wspólnie z organizatorami chciałoby zaprosić wszystkich kibiców na spotkanie reprezentacji Polski i Litwy do lat 19. Spotkanie odbędzie się 12 września (piątek) o godz. 12. Zapraszamy do wspólnego dopingu wszystkich, kobiety, dzieci, ciężarne, rencistów, emerytów i "Edka " (dobrzy wiedzą o co chodzi). WSZYSCY W BARWACH, BEZ WAŚNI KLUBOWYCH, ZJEDNOCZENI POD JEDNĄ FLAGĄ. Spędźmy ten czas wspólnie w dobrej i miłej atmosferze kibicując Naszym. Wszystkich przybyłych prosimy o kulturalny doping i stosowne zachowanie... Z kibicowskim Pozdrowieniem Fanatycy Rominty Do zobaczenia na stadionie ;)
  Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/016wydanie.php on line 846
     [05-09-2008]

  W ostatnim czasie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadził kontrolę 261 ośrodków szkolenia kierowców na terenie całego kraju. Sprawdzano m.in. treści umów zawieranych z kursantami, w szczególności czy nie zawierają klauzul niedozwolonych. Jak się okazało, połowa ośrodków szkolenia może naruszać interesy konsumenta.

  Wśród skontrolowanych firm znalazła sie jedna z Gołdapi, "Szkoła Kierowców" Marka Stankiewicza. Urzędnicy zakwestionowali jeden z punktów umowy zawieranej z kursantem mówiący: "Osoba uczęszczająca na kurs może przerwać podstawowe lub kurs doszkalający (teoretyczny lub praktyczny) w dowolnym momencie. Zwrot opłaty wniesionej na szkolenie jest możliwy wyłącznie po okazaniu oryginału dowodu wpłaty, oraz karty przeprowadzonych zajęć." Urzędnicy wystosowali do przedsiębiorcy wezwanie do dobrowolnej zmiany zapisu we wzorcu umowy.

  Więcej informacji i szczegółów nt. kontroli znajduje się na stronach UOKiK.

     [05-09-2008]

  Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej serdecznie zaprasza osoby indywidualne, szkoły, ośrodki kultury, świetlice, koła zainteresowań i inne organizacje do udziału w konkursach organizowanych przez PKPR. Do czerwca 2009 zaplanowanych jest 10 konkursów. Wszystkie, poza jednym, skierowane są do dzieci i młodzieży. Poszczególne konkursy to:

 • konkurs wiedzy "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"
 • konkurs recytatorski "Kolorowa jesień"
 • konkurs plastyczny "Kalendarz młodego ekologa"
 • konkurs na prezentację multimedialną "Nietoperze - prawdy i mity"
 • konkurs wiedzy "Mały Strażnik Parku"
 • konkurs plastyczny "Pozwólmy im przejść"
 • konkurs wiedzy "Łamigłówki przyrodnicze"
 • konkurs plastyczny "Sekrety drzewa"
 • konkurs fotograficzny "Podniebne spektakle"
 • konkurs na wykonanie zielnika "Rośliny przydroży"

  Szczegółowych informacji udziela pani Anna Michowiak, tel./fax. 87-615-97-27, email: puszczaromincka@poczta.onet.pl.

  Wykaz konkursow wraz z opisem i terminem nadsyłania zgłoszeń do pobrania w pdf jest TUTAJ.

 •    [04-09-2008]

  Burmistrz Gołdapi zaprasza mieszkańców na otwarte spotkanie z prezesem Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej Donaldem Tuskiem. Spotkanie to odbędzie się 8 września 2008 o godz. 17 w hali sportowej Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego.

     [04-09-2008]

  Uczciwy złodziej, tak można by powiedzieć o Zbigniewie M., który najpierw okradł swojego pracodawcę, a kiedy sprawa wyszła na jaw, zobowiązał się do zwrotu skradzionego cementu. Sporządził nawet stosowne oświadczenie, które przekazał pokrzywdzonemu. Jednak nie spełnił tego, co zapisał. Męzczyzna stanie przed sądem.

   

     [03-09-2008]

  Gratuluję odznaczenia z rąk prezydenta. Kiedy możemy sie spodziewać złotego odznaczenia?

  Nie ode mnie to zależy, jednak nie pracuję dla medali. Bardzo się cieszę, że moja praca została doceniona.

  A jakie nagrody otrzymał Pan wcześniej?

  Była już nagroda ministra, była nagroda kuratora. A teraz ktoś wystąpił do prezydenta o odznaczenie mnie Srebrnym Krzyżem Zasługi. Jednak jak powiedziałem, nie pracuję dla medali i odznaczeń.

   

     [01-09-2008]

  W poniedziałek na hali sportowej w Kompleksie Sporotowo-Rekreacyjnym odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2008/2008. Obecnością swoją - poza uczniami i nauczycielami gołdapskiego gimnazjum - zaszczycili m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Zbigniew Włodkowski, Marian Podziewski - wojewoda warmińsko-mazurski, Jolanta Szulc - wicemarszałek województwa oraz włodarze z Gołdapi i niektórych miast/powiatów naszego województwa.

   

  fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

  fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

  Inne zdjęcia z uroczystości można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

     [01-09-2008]

  W dniu 8 września najprawdopodobniej będzie w Gołdapi gościł premier RP Donald Tusk. Jego obecność związana jest między innymi z rozpoczęciem budowy obwodnicy Gołdapi.

  GOLDAP.PL: Gołdapianie u premiera
  Burmistrz Gołdapi Marek Miros i marszałek Jarosław Słoma w środę 27 sierpnia zostali przyjęci przez premiera Donalda Tuska.

  Bezkarny sąsiad zalewa mieszkanie pani Stanisławy
  Po raz czwarty sąsiad zalał mieszkanie Stanisławy Sujkowskiej. Lokatorka nie wie, kto ma dokonać naprawy szkód. Prezes Administracji Domów Mieszkaniowych twierdzi, że leży to w gestii kłopotliwego sąsiada. Ten jest jednak niewypłacalny.

  Prawie 26 litrów krwi trafi do potrzebujących
  W sobotę, 23 sierpnia na targowisku miejskim w Gołdapi odbyła się akcja honorowego oddawania krwi pod hasłem "Nie tylko dawcy nerek". Jej celem było przełamanie stereotypu, że motocykliści to ludzie, dla których liczy się tylko jazda z maksymalną prędkością. W sumie pozyskano blisko 26l krwi.
  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzaga sobie jednak prawo do usuwania lub modyfikowania tych treści wg własnego uznania. Przypominamy, że osoby zamieszczające wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Jeśli zauwazyłeś taki komentarz, poinformuj o tym Redakcję.


     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009