WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

16 sierpnia - 31 sierpnia 2008, wydanie nr 15

   [29-08-2008]

W sobotę zawodnicy Rominty będą mieli okazję przed własną publicznością zdobyć kolejne punkty. Tym razem przeciwnikiem gołdapian będzie ósma drużyna tabeli BKS Zatoka Braniewo. Gołdapianie obecnie zajmują 9 pozycję w tabeli, której liderem jest Mazur Ełk.

Początek spotkania o godzinie 16.

   [29-08-2008]

Policjanci z Gołdapi przedstawili zarzuty wręczenia łapówki 44-letniej Rosjance Lyubovej Z. Kobieta w taki sposób chciała przyspieszyć formalności związane z przewozem warzyw.

 

   [29-08-2008]

1 września w Gołdapi odbędzie się wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2008/2009. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 9:30 mszą świętą. O godzinie 11 będzie spotkanie w hali sportowo-widowiskowej Kompleksu Edukacyjno-Sportowego. Zaproszenie do udziału otrzymali m.in. minister edukacji narodowej, wojewoda warmińsko-mazurski, marszałek województwa, p.o. kuratora oświaty, starostowie i burmistrzowie powiatów i miast z województwa w-m. Z potwierdzonych już informacji wiadomo, że nie przybędzie minister Katarzyna Hall. W zastępstwie udział weźmie podsekretarz stanu Zbigniew Włodkowski.

 

   [29-08-2008]

Od kilku tygodni na kilku ulicach zachodniej części Gołdapi (m.in. Kombatantów, Mereckiego) wieczorami panują przysłowiowe egipskie ciemności. Sytuacja spowodowana jest modernizacją sieci energetycznej. Stawiane są m.in. nowe słupy. Jak informuje dyspozytor gołdapskiego posterunku energetycznego, światła na ulicach zostaną włączone około 5 września.

   [25-08-2008]

W niedzielę odbył się po raz 14 międzynarodowy półmaraton Gusiew-Gołdap. Tegorocznym zwycięzcą z czasem 1h09m31s został Białorusin Igor Żaworonok. Najszybszą kobietą została Lubov Morgunova z czasem 1h4min53s

 

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski    fot. Jacek Rakowski

Inne zdjęcia z imprezy można zobaczyć TUTAJ w fotogalerii NASZA GOŁDAP

   [25-08-2008]

W niedzielę 24 sierpnia na plaży miejskiej odbył się turniej siatkówki plażowej chłopców z rocznika 1992 i młodsi.

Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, w turnieju udział wzięły cztery pary z Gołdapi i jedna z Żytkiejm. Zawody rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Po rozegraniu dziesięciu spotkań wyłoniono zwycięzców.

 

   [23-08-2008]

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi 53-latkowi, który chciał wręczyć 200 złotych łapówki policjantom z Węgorzewa. Wszystko po to, żeby ci odstąpili od swoich czynności. Mieszkaniec Gołdapi trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

 

   [23-08-2008]

Dzielnicowy z Bań Mazurskich uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy ciężarówki. 49-letni Jan K. mający około 2 promili alkoholu w organizmie twierdził, że chciał zdążyć przed deszczem.

 

   [21-08-2008]

Gołdapski Fundusz Lokalny we współpracy z gminą Gołdap ogłosił kolejną edycję programu stypendialnego "Moje stypendium - partnerski program Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacji Agory i Microsoft Sp. z o.o.". Oferta skierowana jest do studentów szkół wyższych pochodzących z terenu powiatu gołdapskiego. W ramach programu można otrzymać stypendia w wysokości 380zł miesięcznie.

Zainteresowane osoby powinny złożyć odpowiednie dokumenty do GFL (Gołdap, ul. Wolności 11) do dnia 15 września 2008. Informacje oraz potrzebne formularze otrzymać można w Centrum Promocji Regionu Gołdap (Pl. Zwycięstwa 16, tel. 87-615-20-90).

Na stronach WWW Fundacji Rozwoju Regionu Gołdap dostępne są w formacie .doc: druk wniosku o stypendium oraz procedury przyznawania stypendiów.

   [21-08-2008]

fot. EkektroEko Od sierpnia w Gołdapi zaczął funkcjonować specjalny punkt zbierania elektrośmieci. Od poniedziałku do soboty do punktu można bezpłatnie oddawać zużyte lub zepsute urządzenia elektryczne i elektroniczne takie jak: sprzęt gospodarstwa domowego, sprzęt audiowizualny, komputerowy i oświetleniowy.

   [20-08-2008]

Policjanci do wyjaśnienia zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o potrącenie jadących rowerami dziewczynek. Jeden z mieszkańców Gołdapi, którzy siedzą w policyjnej celi, kierował bmw, a po spowodowaniu wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci, dzięki świadkom zdarzenia, odnaleźli 28 i 43-latka. Obaj nie powinni siadać za kierownicę, ponieważ mają orzeczone zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów. Na policyjny parking trafiło także czarne bmw. Auto miało pękniętą przednią szybę i wgniecioną karoserię.

 

   [19-08-2008]

Policjanci z Gołdapi zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary więzienia 35-letniego mieszkańca powiatu gołdapskiego. Artur D. wpadł na gorącym uczynku, kiedy z opuszczonych zabudowań próbował ukraść elementy instalacji elektrycznej. Mężczyzna już trafił do aresztu. Najpierw jednak odbędzie zaległą karę.

 

   [18-08-2008]

fot. Jacek Rakowski 24 sierpnia odbędzie się w Gołdapi kolejna impreza sportowa. Tym razem będzie to XIV półmaraton Gusiew-Gołdap.

Uroczyste powitanie zawodników i honorowy start odbędzie się o godzinie 11 (czasu polskiego) w Gusiewie. Następnie zawodnicy zostaną przewiezieni autokarem na linię startową znajdującą się między miejscowościami Olchowatka i Smirnowo. Po mniej więcej godzinnej rozgrzewce o godzinie 13 zawodnicy wystartują już w trasę półmaratonu. Meta, podobnie jak w latach poprzednich, znajdować się będzie przy Placu Zwycięstwa w Gołdapi.

 

   [17-08-2008] [aktualizacja 18-08-2008]

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi, Ogólnopolski Siatkarski FanKlub Honorowych Dawców Krwi Dla Agaty, Komenda Powiatowa Państwowej Straż Pożarna w Gołdapi, Administracja Domów Mieszkalnych w Gołdapi Spółka z o.o., Sieć sklepów JBM Lewiatan oraz Dom Kultury w Gołdapi serdecznie zapraszają na imprezę pod nazwą "Nie tylko dawcy nerek..."

   [17-08-2008]

Minęło już kilka dni od charakteryzującego nasz powiat Kartaczewa. Podczas imprezy miałem okazję podziwiać wiele stoik z oryginalnymi, regionalnymi potrawami, których mogłem także spróbować. Wśród różnorodnej oferty szczególnie spodobało mi się "miodowe stoisko", reprezentowane przez Bożenę Kolemko, nauczycielkę z gołdapskiego gimnazjum. Mogłem spróbować m.in. jednego z trzech rodzajów miodu. Bardzo zaciekawiły mnie świece wykonane z wosku pszczelego.

 

GOLDAP.PL: Gołdapianie u premiera
Burmistrz Gołdapi Marek Miros i marszałek Jarosław Słoma w środę 27 sierpnia zostali przyjęci przez premiera Donalda Tuska.

GOLDAP.PL: Nowa inwestycja w gołdapskiej strefie uzdrowiskowej
Ogólnopolska Spółdzielnia "Gromada" w ramach otwartego przetargu zakupiła działkę nad jeziorem Gołdap o powierzchni 2,5 ha pod budowę kompleksu hotelarsko-wypoczynkowego z funkcjami SPA.

Podpalenie trawy może być zgubne z skutkach
W poniedziałek, 4 sierpnia gołdapska straż pożarna w ciągu jednego dnia w niewielkim odstępie czasu przyjęła dwa zgłoszenia o płonącej trawie. Znalezione zapałki sugerują, że mogło to być podpalenie, które zagrażało nieopodal stojącym budynkom.

Duże wyróżnienie dla Rafała Waraksy
W niedzielę, 3 sierpnia Rafał Waraksa pełniący służbę w warszawskiej Jednostce Reprezentacyjnej odbył uroczystą przysięgę na Rynku Głównym w Krakowie. Rafał w wojsku służy od 2 lipca tego roku. Spełniło się jego wielkie marzenie - został żołnierzem. Dodatkowo wielkim wyróżnieniem było składanie przysięgi na krakowskim rynku podczas uroczystej przysięgi Wojska Polskiego. Jako jeden z nielicznych złożył ją przy sztandarze.
   
Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009