WSZYSTKIE WYDANIA DO 30/09/2009 FORUM ZDJĘCIA NK     STATYSTYKI   KONTAKT

Szukaj z Google informacji na stronach GPI GOLDAP.INFO


statystyka
 

10-16 kwietnia 2008, wydanie nr 7

15 kwietnia 2008 roku w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz prezydenta Izraela Shimona Peresa z przedstawicielami żydowskich organizacji kombatanckich, bojowników getta i powstańców obozu zagłady w Sobiborze. Podczas spotkania odbyła się uroczystość nadania przez Prezydenta RP odznaczeń "kustoszom pamięci" - polskim naukowcom, muzealnikom, nauczycielom, działaczom społecznym i samorządowym przekazującym młodzieży i społeczeństwu wiedzę o Holokauście.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z dnia 14 kwietnia 2008 roku za wybitne osiągnięcia w odkrywaniu, gromadzeniu i upowszechnianiu prawdy o Holokauście, za zasługi w działalności na rzecz upamiętniania historii Powstania w Getcie Warszawskim, odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski Burmistrz Gołdapi, Marek Aleksander Miros.

Komentarze czytelników:
Warning: Undefined array key "tresc4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 51 Warning: Undefined array key "autor4" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 51


maciek161094
Bardzo dobrze że tak małe miasto jak Gołdap może uczestniczyć w życiu Polski. Zazwyczaj miasto znane tylko z przemytów, teraz słynie z kartaczy i konkursu krzyku, a to wszystko dzięki burmisztrzowi Gołdapi


ja
szczerze powiedziawszy, to i kartacze i konkurs krzyku niewiele mają wspólnego z burmistrzem


Huck
...i zawodów w piciu piwa o puchar burmistrza oraz kilku innych spektakularnych akcji typu 'postawmy sobie korty tenisowe ' kosztem stadionu lekkoatletycznego dla gimnazjalnej młodzieży. Z podziwem klaskamy!


marek
..hm moją pasją są narty, ale tenis też lubię. Brak śniegu, brak zabawy. Złomiarze już zacierają ręce, spoglądając na kolejkę linową.


rybak
każdy sukces dla Gołdapi jest ważny. tym ważniejszy, że chwalebny i zasłużony. Brawo, Panie Burmistrzu. Brawo Gołdap.


gosia
a jakie są korzyści z tego rodzaju sukcesów, bo jakoś ich nie dostrzegam


gosia
poza osobistą satysfakcją burmistrza oczywiście


jędrula
nareszcie ktoś napisał o stadionie przy gimnazjum i bieżni.Słyszałem że p.Miros i p.kierownik Mioduszewski to biegacze:)Koń by się uśmiał.Kompromitacja.


Niezadowolony
Stadion HAńBA powinien się nazywać bo jak nazwać zostawienie młodzieży bez stadionu przydatnego dla szkoły a ten order to chyba za liczne wyjazdy bezsensowne ze SłODKIM panem do Izraela.Naprawdę gratulować,tylko komu bo na pewno nie tym panom
Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 66
W dniu 21.04.2008 odwiedzi Gołdap poseł Andrzej Orzechowski oraz senator Marek Konopka. Andrzej Orzechowski będzie uczestniczył w połączonych obradach miejskiej Komisji Ochrony Środowiska i Zdrowia oraz Powiatowej Komisji Zdrowia (godz. 12-14). Następnie spotka się z Burmistrzem Markiem Mirosem. W godz. 15-16 obaj panowie będą pełnić dyżur w biurze poselsko-senatorskim mieszczącym się na ulicy Szkolnej 2A.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi rozpoczął swoją działalność 5 lat temu, 17 kwietnia 2003 roku. "Akcja na piątkę" jest to akcja organizowana przez Klub oraz Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi na pięciolecie istnienia Klubu. Akcja dedykowana jest Agacie Mróz-Olszewskiej, dwukrotnej złotej medalistce Mistrzostw Europy w siatkówce kobiet, chorej na mielodysplazję szpiku kostnego.

Program imprezy:

 • 17-04-2008 godz. 8-13: Akcja honorowego oddawania krwi w Sali Rekreacyjnej Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi, ul. Jaćwieska14. Każda osoba oddająca krew otrzyma drobny upominek dla podkreślenia jak cenny dar przekazuje drugiej osobie.
 • 17-04-2008 godz. 10-11: Pokaz sprzętu oraz ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze w wykonaniu Straży Pożarnej w Gołdapi. Aby pokazać inne sposoby ratowania ludzkiego życia, organizatorzy goœcić będš strażaków ze Straży Pożarnej w Gołdapi. Oni jak nikt inni, codziennie ratują czyjeś zdowie i życie, ryzykując własne. Pokaz adresowany jest dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych oraz przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 1.

  Organizatorzy:

  • Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Gołdapi
  • Zespół Szkół Zawodowych w Gołdapi
  • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie Placówka Terenowa w Giżycku

  Patronat Honorowy:

  • Warmińsko-Mazurski Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie
  • Jarosław Podziewski, starosta Gołdapski
  • Marek Aleksander Miros, burmistrz Gołdapi
  • Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap
  • Ogólnopolski Siatkarski FanKlub Honorowych Dawców Krwi "Dla Agaty"

  Partnerzy:

  • Straż Pożarna w Gołdapi
  • Gołdapskie Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych
 • Komentarze czytelników:
  Warning: Undefined array key "tresc2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 173 Warning: Undefined array key "autor2" in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 173


  marcin
  UWAGA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W ZWIĄZKU Z DUŻYM ZAINTERESOWANIEM AKCJĄ ZOSTAŁ USTALONY DODATKOWY TERMIN HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI DLA AGATY DATA: 18 KWIETNIA 2008R. MIEJSCE: KLUB GARNIZONOWY W GOŁDAPI, UL. WOLNOŚCI 4 GODZINY: OD 8.30- 12.30 Wszystkich chętnych zapraszamy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Warning: Undefined array key 1 in /usr/home/goldap/domains/archiwum2009.goldap.info/public_html/_site/007wydanie.php on line 188
  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jest jednym z najmłodszych świąt państwowych. Obchodzony jest co roku, 2 maja. Święto to ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Dzień Flagi ustanowił Sejm w dniu 20 lutego 2004 roku ustawą o zmianie ustawy o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej.

  Pamiętajmy o tym święcie w tym roku. Niech na każdym domu, każdym balkonie będzie tego dnia powiewała biało-czerwona flaga. Do 2 maja zostało jeszcze kilka dni. Jeśli ktoś nie posiada flagi, można do tego ją zakupić w gołdapskich sklepach lub przez internet. Pokażmy wszyscy 2 maja, że jesteśmy prawdziwymi Polakami i patriotami!

  GOLDAP.PL: Rusza konkurs fotograficzny
  Sfotografuj osobliwości przyrodnicze lub krajobrazowe z terenu Parku Krajobrazowego Puszczy Rominckiej lub jego otuliny. Mogą to być także pospolite obiekty, ale ciekawie ujęte i wyrażający Twój własny punkt widzenia na przyrodę.

  GOLDAP.PL: Turystyka: Zapraszamy na warsztaty
  Fundacja Rozwoju Regionu Gołdap, w partnerstwie z Gminą Gołdap i Fundacją Partnerstwo dla Środowiska z Krakowa, zaprasza zainteresowane osoby do udziału w warsztatach na temat lokalnych produktów turystycznych i tworzenia partnerstwa prowadzonych w ramach projektu "Turystyka dziedzictwa – dobre praktyki".

  Burmistrz dostał absolutorium za 2007 rok
  W piątek, 28 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Gołdapi odbyło się posiedzenie Rady Miejskiej, na którym udzielono absolutorium burmistrzowi za wykonanie budżetu za rok 2007. Nie obyło się bez dyskusji.

  Gdyby pracowali za darmo, frekwencja byłaby niska
  W piątek, 28 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Gołdap odbyła się sesja Rady Miejskiej, na której dyskutowano m.in. o wysokości diet radnych i ostatecznie przegłosowano ich podwyżkę o 124 złotych. Dotychczas radny niefunkcyjny dostawał 353 złotych miesięcznie.

  "julek" napisał(a):
  Dobrym miejscem na kamery byłyby skrzyżowanie ulic Kolejowa, Przytorowa, Lipowa oraz nowe rondo. wiadomo co mieści się w sąsiedztwie tych miejsc. Warto dwie kamery przenieść z "centrum" właśnie w te miejsca. Tam młodziez dostaje po różnego rodzaju chemikaliach małpiego rozumu i robi to co robi.

  Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami czytelników. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzaga sobie jednak prawo do usuwania lub modyfikowania tych treści wg własnego uznania. Przypominamy, że osoby zamieszczające wypowiedzi sprzeczne z polskim prawem mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną. Jeśli zauwazyłeś taki komentarz, poinformuj o tym Redakcję.


     
  Gołdapski Portal Internetowy GOLDAP.INFO * ISSN 1899-7759
  redakcja: 19-500 GOŁDAP, ul. PARTYZANTÓW 16F (sklep SPECJALISTA) * tel. 87-427-25-87, 504-475-522 * fax 22-349-25-25
  wydawca: JACEK RAKOWSKI *** Wszelkie prawa zastrzeżone *** Copyright © 2002-2009